Copa del Rey: Athletic, Real Sociedad, Granada i Mirandés u polufinalu nakon rušenja titana

Athletic je s 1-0 izbacio Barcelonu iz Španjolskog kupa

Spala knjiga na četiri slova…

Ali ne na ona koja biste očekivali. Po prvi puta od 2003., drugi od 1994. i tek osmi put u čitavoj povijesti, Copa del Rey u polufinalu neće imati ni Real Madrid, ni Atletico, ni Barcelonu, ni Valenciju, braniteljicu naslova.

Upravo su Real i Barcelona nakon večerašnjih utakmici spakirali kofere i izletjeli iz natjecanja. Baski su bili nemilosrdni. Titani su srušeni.

Te 2003. trofej je osvojila Mallorca, sada su upravo dva baskijska kluba favoriti…

Real Sociedad je u ludoj utakmici s 4-3 pobijedio Real Madrid s 4-3 usred Santiago Bernabeua, a sada je Athletic s 1-0 pobijedio Barcelonu na svom San Mamésu. Katalonci su pokušavali i pokušavali; treba priznati, imali su više prilika i bolje kontrolirali utakmicu, ali nije ih išlo.

Leo Messi je imao još jednu od svojih tiših utakmica, iako je svejedno skupio sedam driblinga, preko 100 dodira i dva ključna dodavanja. Griezmann je promašio zicer u drugom poluvremenu, Frenkie de Jong je sam od sebe pao kada je bio jedan na jedan s Unaijem Simonom.

I kazna je došla u trećoj minuti sudačke nadoknade. Iñaki Williams, ljubljenik San Mamésa, dugo će pamtiti ovaj pogodak.

Dakle, Real Sociedad, Athletic Bilbao, Granada i Mirandés u polufinalu. Tko bi rekao…