Copa Libertadores: Weverton je radio čuda na golu, a Palmeiras u drami izborio finale natjecanja

Zahvaljujući pobjedi 3-0 iz prve utakmice Palmeiras je izbacio River Plate

Copa Libertadores ima prvog finalista.

U prilično dramatičnoj utakmici River Plate je u noći na srijedu svladao Palmeiras 2-0, ali se tim rezultatom i oprostio od natjecanja budući da je brazilski predstavnik ovog polufinalnog para na uzvrat u São Paulo stigao s tri pogotka prednosti i sačuvanom mrežom.

River je bio u misiji nadoknađivanja poraza 0-3 i na dobrome putu da u tome i uspije. S prednošću od dva pogotka razlike na poluvremenu i apsolutnom dominacijom na terenu sve je djelovalo kao trasiranje puta prema pobjedi, no tih 2-0 ostalo je i na kraju susreta, a to znači i da će u utakmicu za naslov Palmeiras koji čeka boljeg iz dva ogleda između Boca Juniorsa i Santosa. Uzvratna utakmica tog para na rasporedu je noćas, domaćin je brazilski klub, a rezultat iz prvog ogleda 0-0.

Robert Rojas i Rafael Santos Borré bili su strijelci za River u uzvratnoj utakmici, no prve ime tog ogleda bio je Palmeirasov vratar Weverton, osvajač zlata s brazilskom reprezentacijom na Olimpijskim igrama 2016.

Dok su se njegovi suigrači mučili pri dolascima u prilike pred golom gostiju (šest udaraca ukupno, niti jedan u okvir gola), on je spašavao sve što se spasiti moglo i držao Palmeirasu glavu izvan vode. Skupio je, bilježi SofaScore, čak 10 obrana, među njima i tri koje su Riverovi nogometaši uputili udarcima unutar njegova kaznenog prostora.

Gostujuća je momčad ukupno uputila 23 udarca, a loptu kontrolirala 66 posto vremena utakmice.

Dominirao je gost i nakon što je Rojas isključen u 73. minuti, ali do trećeg gola, a time i svog osmog finala Cope, nisu stigli. Ondje će igrati Palmeiras. U svom petom finalu tražit će drugi naslov.