Crtica iz Roland Garrosa: Sonego i Fritz odigrali su tie-break s 36 poena. Trajao je pola sata

Sonego je u njemu spasio sedam set-lopti i iskoristio devetu meč-loptu

Lorenzo Sonego plasirao se u treće kolo pariškog Grand Slama nakon što je sa 7-6(5), 6-3, 7-6(17) porazio 27-nositelja Taylora Fritza. Informacija koju bismo vjerojatno naveli tek kao rezultat zbog, budimo realni, ipak ne odveć velike popularnosti dvojice barem među hrvatskim zaljubljenicima u tenis, zaslužuje redak-dva zbog baš nevjerojatne posljednje dionice meča.

Po prvi put u karijeri Sonego se plasirao u četvrto kolo nekog od Grand Slam turnira te tako popravio najbolji rezultat na njima i to vrlo brzo nakon što je plasmanom u treće ostvario najveći uspjeh na nekom od četiri najveća. Slijedi mu meč protiv boljeg iz ogleda 12-nositelja Schwartzmana i Gombosa koji je izborio nakon zbilja prave male drame u današnjem ogledu.

Sonego i Fritz dosad nisu nikad igrali jedan protiv drugoga, a sad kad su se premijerno susreli na Roland Garrosu ponudili su mali spektakl. Čak 30 minuta i 36 poena trajao je tie-break trećega seta, a čak devet Fritzovih set-lopti spasio je Sonego u njemu. I realizirao svoju sedmu meč-loptu.

Prošao je dalje u tri seta nakon tri sata i sedam minuta igre, pobjedom u kojoj je osvojio tek četiri poena više od suparnika.

Izjednačeno da izjednačenije teško može biti.