Crveni kartoni, isključeni Bjelica i izgubljeni bodovi za Dinamo: Marić je donio pobjedu Osijeku

Osijek - Dinamo 1-0

Blagi pritisak nekad vam je dovoljan, a danas je potpuno unervozio Dinamo.

Aktualni derbi kola u svojim prošlim ovosezonskim inačicama, a bilo ih je dvije, ponudio nam je samo jedan pogodak u pobjedi Dinamaprotiv Osijeka rezultatom 1-0 na Maksimiru prošlog listopada. Danas smo vidjeli istu stvar — završilo je 1-0, no na drugoj strani.

Ivica Kulešević nadao se pobjedi kojom bi se približio jučer poraženom Hajduku na tri boda, a prvoplasirani Dinamo je istom klubu želio još malo više pobjeći, tako da su obje momčadi imale dobru motivaciju za popodnevni susret.

Osijek je počeo agresivno i nekoliko je puta hitro probio lijevu stranu gdje se isticao Merveil Ndockyt, ali Dinamova obrana na početku je utakmice bez većih problema zatvarala domaće napade.

Igralo se vrlo izjednačeno i bez konkretnijih prilika do 17. minute kada je Mirko Marić pucao iz slobodnjaka, ali je dobro reagirao Dominik Livaković.

Za Dinamo su, na prvi pogled, stvari krenulo dobro u 21. minuti, kada je u korist aktualnog prvaka suđen kazneni udarac. Izborio ga je Arijan Ademi koji je izgubio ravnotežu uslijed duela s Mihaelom Žaperom i situacija se činila pomalo rubnom. Naposljetku je, nakon što mu je dojavljeno iz VAR sobe, sudac Mario Zebec ipak dosudio prekršaj izvan kaznenog prostora, a iz slobodnog udarca nije se izrodila značajnija šansa.

Ndockyt je na samom kraju prvog dijela propustio realizirati najbolju Osijekovu šansu kada je dobio loptu u prostor koju mu je poslao Mile Škorić.

Općenito, prvo je poluvrijeme bilo napadački mršavo, barem po pitanju konkretnih prilika. Sve što smo vidjeli, većinom je odlazilo ili iznad ili pored gola, a posjed je bio gotovo pa potpuno izjednačen. Ipak, momčadi nisu bile neaktivne.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u potpuno istom tonu, a Osijek je dobio igrača više nakon što je Emir Dilaver u 68. minuti zaradio drugi žuti karton.

Za Dinamo je iz lošega u gore otišlo u 77. minuti. Marin Pilj, koji je ušao u 73. minuti i odmah napravio razliku na terenu, vratio je loptu u peterac, Dino Perić zakašnjelo je startao na Mirka Marića i Osijek je dobio veliku priliku za pogodak. Marić je pucao i zabio bez problema, a tako je došao do 16. ovosezonskog zgoditka u HNL-u. Osijek je disciplinirano priveo utakmicu kraju i nanio treći ovosezonski poraz.

Posljednja potvrda Dinamova užasnog popodneva došla je kada je u sudačkoj nadoknadi utakmice drugi žuti karton dobio Petar Stojanović, a pridružio mu se i sam trener Nenad Bjelica.

Nismo baš gledali vrhunsku utakmicu, ali današnji rezultat bi, u nastavku borbe za Europu, mogao biti izuzetno važan…