Čupavi vragolan blista u Marseilleu: Mattéo Guendouzi igra najproduktivniju sezonu u životu

Sinoć je zabio dva gola i asistirao protiv Lorienta

Disciplinski problemi vjerojatno su koštali Mattéa Guendouzija karijere u Arsenalu, ali u Marseilleu, gdje se njegov temperament uklapa u ozračje cjelokupne okoline i svlačionice, zasad odrađuje jako dobar posao.

To se vidjelo i u sinoćnjoj utakmici protiv bivšeg kluba Lorienta koju je Olympique pobijedio rezultatom 4-1. U nju je Guendouzi ugradio dva pogotka te upisao jednu asistenciju.

Čupavi veznjak prvi se put istaknuo u 27. minuti kada je namjestio zgoditak Boubacaru Kamari i poništio vodstvo koje je gostima u 13. s bijele točke donio Armand Lauriente. Mladi francuski reprezentativac zatim je u 56. minuti preokrenuo rezultat u Marseilleovu korist kada je glavom s prve vratnice pospremio loptu u mrežu suparničkog vratara Paula Nardija. Domaće je na 3-1 odveo Arkadiusz Milik u 85., a Guendouzi je dodao svoj drugi gol u sudačkoj nadoknadi nakon što se njegov udarac odbio od Lorientova braniča. Pritom valja spomenuti da je sjajni Dimitri Payet upisao hat-trick asistencija…

Guendouziju je to bio prvi put u seniorskoj karijeri da je u jednoj utakmici zabio dva pogotka, a u devet prvenstvenih nastupa ove sezone izravno je sudjelovao u pet zgoditaka (tri gola, dvije asistencije). Jednako ih je skupio u prethodnih 89 ligaških utakmica koje je odigrao u Lorientu, Arsenalu i Herthi zajedno.

Njegova dobra forma nedavno ga je vratila i na popis Tricolora za koje još nije upisao službeni nastup, ali ako ovako nastavi, nema straha za debi…