Čuvaj se, Premier ligo, stigao je Haaland. Sjajni Norvežanin riješio je West Ham s dva gola

Manchester City upisao je pobjedu na početku nove sezone (2-0)

Liverpool je kiksao kod Fulhama, Manchester United izgubio od Brightona, ali njegov gradski rival City pridružio se momčadima iz Velike šestorke Premier lige koje nisu ispustile bodove na otvaranju nove sezone. Građani su danas otišli u goste West Hamu na stadion u Londonu i pritom upisali rutinsku pobjedu (2-0).

Iako su mnogi počeli stavljati upitnike nad ime i prezime Erlinga Haalanda zbog nedorečene predstave i promašenog zicera u Community Shieldu, nevjerojatni Norvežanin ušutkao je kritičare na svojoj premijeri u engleskom prvenstvu. Nekadašnji Dortmundov golgeter zabio je oba pogotka te donio radost navijačima, ali i raznim Fantasy menadžerima koji su računali na njegov učinak.

City je, osim na samom početku i u jednom periodu drugog poluvremena, potpuno dominirao utakmicom. Alphonse Aréola dočekao je povratnički nastup u Premier ligi nakon što se iskusni Łukasz Fabiański ozlijedio, no francuski vratar neće najsjajnije pamtiti današnji susret. Haaland je u 35. minuti pobjegao čuvarima i izbio sam pred Aréolu, a on ga je, kao zadnji čovjek obrane, pokupio i skrivio kazneni udarac.

Norvežanin je sam odlučio izvesti najstrožu kaznu i to je učinio uspješno, a time je zabio gol na debiju u šestom različitom natjecanju u svojoj karijeri. U 65. minuti postavio je i konačnih 2-0 ušavši u čistu šansu poslije lijepog proigravanja Kevina De Bruynea, a time je postao prvi Cityjev igrač koji je zabio dva gola u svojoj prvoj premierligaškoj utakmici nakon Sergija Agüera prije 11 godina. Svi znamo kako je ta priča završila.

Čudovište zvano Braut je, dakle, stiglo.