Danas je Ante Budimir postigao svoj prvijenac u La Ligi. Odmah potom dodao je i drugi gol

Mallorca je gostovala kod Getafea gdje je poražena rezultatom 2-4

Znalo se i prije početka sezone da Mallorcinim nogometašima u španjolskom prvenstvu neće biti lako. Ali, za momčad koja je u sezoni 2017/18 bila dio trećeligaškog razreda tamošnjeg nogometa sama činjenica da se nadmeće sa španjolskom elitom itekako je uspjeh vrijedan divljenja.

Zasluge za to imao je i Ante Budimir čiji je pogodak Deportivu iz A Coruñe iz uzvratne utakmice za popunu La Lige otvorio vrata povratka na najveće španjolske stadione Mallorcinim nogometašima, a u nedjelju je nekadašnji hrvatski U-21 reprezentativac otišao i korak dalje upisavši se i kao strijelac u španjolskom prvenstvu. Svoj je prvi pogodak u La Ligi Budimir postigao glavom na gostovanju kod Getafea pri rezultatu 3-0 za domaću momčad u 70. minuti. Ubrzo, sedam minuta kasnije, mu je dodao još jednoga za nadu Mallorce u dvije vezane utakmice s bodom, no od svega ništa.

Dapače, završilo je 4-2 za sastav koji vodi José Bordalás.

Budimir je po prvi put odigrao svih 90 minuta utakmice, a pogotke je postigao iz svoja jedina dva udarca prema vratima suparnika. Statistiku je dodatno ukrasio s jednim ključnim dodavanjem i jednom kreiranom velikom prilikom u 45 dodira lopte.

Mallorca je porazom u utakmici 5. kola pala na 18. mjesto ljestvice, odnosno došla u zonu ispadanja u Segundu.