Danas je sve prštalo od prvijenaca u Dinamovu dresu. Upisali su ih Kulenović, Kaneko i Vrbančić

Plavi su pobijedili Ponikve u Kupu (4-1)

Dinamo je danas otišao u Gajnice kako bi odigrao utakmicu šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa s Ponikvama. Plavi su gostovali kod kluba koji se trenutno natječe u Trećoj nogometnoj ligi Centar, inače četvrtom rangu domaćeg nogometa, a momčad koju vodi Sergej Jakirović odradila je posao protiv višestruko inferiornog suparnika (4-1).

Nije to izgledalo nešto previše uvjerljivo, ali ispit je položen. Jakirović je odlučio dati priliku mnogim igračima koji ne dobivaju minute u HNL-u i Europi pa je tako u prvih 11 gurnuo Danijela Zagorca, Mauru Perkovića, Joaquína Sosu, Takuru Kaneka, Tibora Halilovića, Petra Sučića, Antonija Marina, Gabrijela Rukavinu, Luku Menala i Sandru Kulenovića.

Dakle, prigodu su dobili svi oni koji su Dinamovim navijačima još svojevrsne nepoznanice, a neki od njih su ih i iskoristili. Modri su otpočetka imali inicijativu, ali prva golema prilika bilježila se Ponikvama; Vlado Berić opalio je iz voleja u 19. minuti i tako testirao Zagorca, no on se iskazao sjajnom obranom i pokazao da još nije za otpis. Domaća ekipa igrala je vrlo hrabro protiv hrvatskog prvaka, ali ipak je prva primila pogodak.

Dinamo je poveo u 38. minuti kada je Sučić gurnuo loptu prema Kulenoviću koji je lijepim finišem u suprotni kut presjekao razdoblje gostujuće nesigurnosti, a postignuti pogodak bio mu je prvi u modrom dresu. Pretpostavljamo da bi većina iz glave zaključila da je popularni Kule već ranije zabio gol za Plave, ali prvijenac je dočekao tek danas, u 22. nastupu za klub.

A prvijenac je upisao i Takuro Kaneko, ovoljetno pojačanje maksimirske momčadi. Japanac je u 48. minuti ostao sam na drugoj vratnici i poentirao, a taj će mu zgoditak vrlo vjerojatno biti odličan za samopouzdanje. Nakon 10 minuta zabio je i Antonio Marin na Kulenovićevo dodavanje te nastavio u dobrom ritmu poslije gola koji je zabio Astani.

Vladao je dojam da su Ponikve zaslužile upisati počasni pogodak uslijed truda koji su pokazale, a on je i stigao u 66. minuti. Leon Jadek uvalio je loptu u suparničku mrežu poslije ubačaja Mihaela Đopara iz prekida. Zagorac je malo zaplivao, a domaći igrač snašao se između Sose, Perkovića i Bernauera.

Ipak, Dinamo do kraja nije imao problema — svečarsku atmosferu upotpunio je bivši igrač Ponikvi Luka Vrbančić koji je u 88. također prvi put poentirao za Modre i to u službenom seniorskom debiju za klub.