Déjà vu na Westfalenu: Erling Braut Håland, 25 minuta na terenu i dva pogotka

Borussia je s 5-1 razbila Köln na Westfalenstadionu

Može li išta zaustaviti ovog momka?

Mislili smo pisati o Jadonu Sanchu, koji je još jednom dokazao maksimu da zabije skoro u svim utakmicama u kojima asistira, ali bilo je neminovno da će centar pažnje još jednom okupirati plavokosi Norvežanin.

Dva udarca, dva gola, 25 minuta na terenu. Borussia Dortmund je s 5-1 pomela Köln na Westfalenstadionu i skočila na treće mjesto Bundeslige. Otkako je Erling Braut Håland došao u klub, zabila je 10 pogodaka u dvije utakmice. On je zabio pet bez da je jednom bio u početnoj postavi.

Prevrtimo li film unatrag, Håland je na svom debiju zabio hat-trick. Tada je na terenu prove 34 minute i presudio Augsburgu. Danas je dovršio Köln s dva pogotka i na najbolji mogući način se predstavio Die Gelbe Wandu.

Pokazao u dvije situacije zašto je već sada kompletan napadač: prvi je zabio u maniru predatora u kaznenom prostoru, nakon odbijanca. Drugi, s obrambenim na leđima i nakon što je predriblao suparničkog golmana.

Dakle, Håland već sada ima pet pogodaka u Dortmundovom dresu, a u žutoj boji je na travnjaku proveo 59 minuta. Dakle, postiže pogodak svakih 11.8 minuta. Pročitajte to još jednom. Jedanaest točka osam.

U manje od jedne utakmice je zabio više nego sto su Ivan Perišić i Thorgen Hazard zabili u cijeloj sezoni, a jednako kao, recimo, Andrej Kramarić.