Digne je lani zabio autogol za Everton protiv Ville. Danas je isto učinio za Villu protiv Evertona

Ipak, Villansi su slavili rezultatom 2-1

Aston Villa je danas ugrabila prvi trobod u novoj sezoni Premier lige pobjedom nad Evertonom na domaćem terenu (2-1) u drugom kolu prvenstva, a gledali smo većinom groznu utakmicu koja se, neuobičajeno, rasplamsala u posljednjih 10-ak minuta.

Villa je povela preko krasnog udarca Dannyja Ingsa u 31. minuti i to na asistenciju Ollieja Watkinsa, ali napadački se uistinu probudila tek u nastavku, kad je ozlijeđenog Philippea Coutinha zamijenio Emi Buendía. Argentinac se naposljetku upisao i u strijelce; Leon Bailey ukrao je loptu debitantu Amadouu Onani na centru čime se otvorio prostor, a lopta je došla do Watkinsa koji je u petercu uposlio nečuvanog kolegu koji je zabio za, činilo se, konačnih 2-0.

Međutim, nesretni Onana već je u sljedećem napadu povukao naprijed, a lopta se na lijevoj vratnici naposljetku odbila u Villinu mrežu od Lucasa Dignea. Francuskom beku to je bio drugi autogol u Premier ligi: prvi je ubilježio prošlog rujna dok je igrao baš za Everton i to, vjerovali ili ne, upravo protiv Aston Ville. Danas je, pak, u dresu Villansa uvalio loptu sebi u mrežu na utakmici s Evertonom.

Valjda je sad kvit…

Usprkos tom gafu, Villa je do kraja ostala bolja momčad i naposljetku pobijedila. Gostujući menadžer Frank Lampard uknjižio je tek četiri boda na gostovanjima u Premier ligi u aktualnoj kalendarskoj godini, što je, ako ne brojimo ekipe koje su promovirane ili su ispale, najgori rezultat u ligi.

Toffeesi ne izgledaju dobro, a ne mogu ih, izgleda, spasiti ni bivši igrači…