Dinamo i Slaven Belupo su, u prilično zanimljivoj utakmici na Maksimiru, remizirali odigravši 3-3

Dinamo je prvi gol primio već u 32. sekundi, no gosti su bili ti koji su hvatali bod na kraju

Nogometaši hrvatskog prvaka Dinama ponovno su se suočili s mukama na otvaranju i u utakmici 5. kola Prve HNL remizirali sa Slaven Belupom odigravši 3-3.

“Naravno da u pripremi i planu utakmice nismo očekivali da ćemo tako rano primiti gol.”

Rečenica je ovo koju je trener Dinamove momčadi Zoran Mamić izrekao nakon utakmice protiv Ferencvárosa kojom se njegova momčad oprostila od Lige prvaka. Primili su maksimirski momci u tom susretu gol u 2. minuti i otputovali stazom poraza, no ovaj put, premda je gol u mreži golmana Zagorca odsjeo već u 32. sekundi ogleda, priča je bila nešto drugačija. Ne i u potpunosti.

Po prvi put otkako je pandemija koronavirusa zatvorila stadione, utakmica na stadionu Maksimir danas je odigrana pred entuzijastima koji su se zaželjeli praćenja nogometa uživo. Ti okupljeni imali su što i vidjeti.

Recimo, za početak, kako Kévin Théophile-Catherine na samom otvaranju utakmice kriminalno dodaje loptu prema Jošku Gvardiolu, kako je ovaj ne uspijeva graditi i kako to koristi Franck Etoundi za uvodnih 1-0 u korist Slaven Belupa.

Vodstvo je trajalo tek nešto više od tri minute. I ovdje se presudnom pokazala loša obrambena reakcija stopera momčadi. Pokušaj izbacivanja Oršićeva ubačaja spušten je glavom tek pred Gavranovićeve noge. Udarac, 1-1.

Mogao je Slaven Belupo ubrzo ponovno voditi, no do vodstva je stigao Dinamo u osmoj minuti. Ponovno je strijelac bio Gavranović, sad iz akcije u kojoj se ne može krivnja prebaciti na pojedinca suparničke momčadi. Kombinirao je Gavranović s Majerom, a povratnu loptu s vrha šesnaesterca smjestio u donji lijevi kut Belupovih vratiju. Bilo je tu i posla za VAR. Sve čisto, Dinamova prednost od 2-1.

Nije dugo trajala, tek 14. minuta. Padali su pogoci kao na traci na Maksimiru pa smo u 22. vidjeli i četvrti. S bijele je točke svoj 102. gol u HNL-u postigao Krstanović nakon što je penal na Etoundiju skrivio Moharrami.

Ovdje valja podsjetiti da je Dinamo u uvodna četiri kola prvenstvenog dijela sezone primio dva gola, jednako koliko i u 22. minute subotnjeg sraza na Maksimiru, ali i da je Slaven Belupo u dosta teškom rasporedu na otvaranju sezone otkidao bodove na gostovanjima i Osijeku i Hajduku.

Pokazat će se 45 minuta kasnije, Belupo je održao na životu naviku remiziranja protiv jakih imena na gostovanjima, a Dinamo još jednom spoznao da primiti gol u ranoj fazi utakmice baš i ne predstavlja idealno otvaranje niti idealan kraj ogleda.

Dobra igra na početku nastavka isplatila se Dinamu koji je preko Majera, a na Gavranovićevo dodavanje, izborio novo vodstvo u 68. minuti, no u utakmici kakva je bila ova današnja vjerojatno nitko nije očekivao da će taj rezultat i ostati do kraja susreta. Za konačnih 3-3 glavom je u u 73. precizan bio Knöll.

Dakle, Dinamo više nije savršen. Nakon 12 bodova iz četiri odigrane utakmice, stigla je peta u kojoj nije uhvaćen puni plijen. Slaven Belupo, pak, možda i ne slavi skidanje velikih skalpova, ali može se veseliti trganju bodova favoritima i nadati se da će protiv slabijih stići i sva tri. Zasad je momčad iz Koprivnice na porazu i četiri neodlučena ishoda…