Dinamo ide dalje

Plavi su pobijedili Ludogorec 4-2 i izborili playoff Lige prvaka

Dinamo je izborio playoff Lige prvaka.

U uzvratnoj utakmici trećeg kola kvalifikacija, Plavi su na Maksimiru slavili protiv Ludogorca 4-2 u čudnom susretu u kojem se činilo da je pitanje prolaska riješeno nakon manje od pola sata igre.

Dinamo je zaigrao napadački od samog početka, a na prvu priliku čekalo se četiri minute. Međutim, udarac Arijana Ademija lijevom nogom s ruba kaznenog prostora obranio je Simon Sluga. U 10. minuti Stefan Ristovski probio je desni bok, a zaustavljen je prekršajem Dominika Yankova koji je zaradio i žuti karton. Dvije minute kasnije upravo je Ristovski s desne strane uputio centaršut na drugu stativu koji je Josip Drmić glavom pospremio u suprotni kut za 1-0.

Yankov je pak pet minuta kasnije propustio solidnu priliku kada je pucao s ruba kaznenog prostora, a odmah u nastavku akcije napravio je prekršaj na Ademiju i zaradio isključenje. U 26. minuti Dario Špikić izborio je penal solo-ulaskom u gostujući kazneni prostor koji je Mislav Oršić pretvorio 2-0, a u završnici prvog dijela Oršić je nakon majstorskog driblinga na lijevom krilu pogodio suprotni kut za 3-0. Ludogorec je djelovao potpuno razbijeno i izgubljeno.

No, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Kiril Despodov zavukao je nakon jednog odbijanca poluvolej pod gredu za 3-1. Situacije se relativno zakomplicirala nakon pet minuta igre u nastavku. Dino Perić skrivio je penal nakon što je u kaznenom prostoru igrao rukom, a Despodov je postigao svoj drugi gol i doveo Ludogorec na gol zaostatka. Plavi su se ipak sabrali i vratili utakmicu pod kontrolu. Vrijedi zabilježiti i ulazak Brune Petkovića u igru u 71. minuti umjesto Drmića.

Dilema više nije bilo nakon 72. minute kada je Ludogorec pak ostao s devet igrača. U jednom duelu sa Špikićem, Rick je pak zaradio drugi žuti karton, jer je Dinamovo igrača rukom udario u glavu. Iako je Dinamo imao dva igrača više, nije krenuo po četvrti gol. Ali do njega je stigao nakon što je imao i tri igrača više… U 87. minuti Žan Karničnik skrivio je penal, zaradio crveni karton, a Petković je postavio konačnih 4-2.

U playoffu Lige prvaka Dinamo će igrati s Bodø/Glimtom koji je u dvije utakmice s ukupnih 6-1 bio bolji od Žalgirisa.