Dinamo izgubio od West Hama

Modri su na otvaranju grupne faze Europa lige poraženi 0-2 na Maksimiru

Dinamo je s porazom od 2-0 otvorio svoju ovosezonsku europsku avanturu. U Maksimiru je slavio engleski West Ham s po jednim pogotkom u svakom poluvremenu.

Dinamo je utakmicu otvorio loše i ubrzo upao u rezultatski minus, ali je kraj poluvremena odigrala u kakvom takvom egalu s protivnikom iz Premier lige.

West Ham je započeo puno bolje i zasluženo poveo u 21. minuti. Gol je postigao Michail Antonio, nakon velike pogreške Dinamovog stopera Kévina Théophile-Catherinea. Modri stoper poslao je šlampavu povratnu loptu Dominiku Livakoviću koju je Antonio presreo.

West Hamov navijač gurnuo je loptu u praznu mrežu i tako zabio prvi West Hamov gol u grupnoj fazi jednog europskog natjecanja nakon 2007. West Ham je u prvom poluvremenu bio puno bolji; kontrolirao je loptu, utakmicu i zasluženo vodio. Dinamo je u nastavku djelovao nešto malo bolje i češće iznosio loptu do West Hamovog kaznenog prostora.

Međutim, inicijativa domaćih nije donijela do konkretnih prilika, osim par udaraca s ruba kaznenog prostora, poput onog Brune Petkovića. Dinamov otpor, međutim, efektivno je završen već pet minuta nakon početka drugog poluvremena, kada je Declan Rice (od svih igrača) probio lijevu stranu Dinamove nepostavljene obrane i zabio Livakoviću kroz noge.

West Ham je u tom trenu imao 2-0, stao na loptu i spustio nogu s gasa. Dinamo je u tom trenutku imao 40 minuta u kojima je morao zabiti dva gola protiv individualno i kolektivno kvalitetnije momčadi. Dinamo je u nastojanju da dođe do izjednačenja preuzeo posjed, ali iz njega nije uspio stvoriti gotovo pa ništa.

Teško je bilo oteti se dojmu da je West Ham do kraja samo kontrolirao utakmicu u kojoj je imao prednost i igrao u drugoj brzini. Damir Krznar pokušao je promijeniti dinamiku utakmice ubacivši Luku Menala i Marka Tolića, ali ništa se fundamentalno nije promijenilo.

U konačnici, vidjeli smo utakmicu u kojoj je momčad s kvalitetnijim i skupljim kadrom došla do relativno bezbolne pobjede. Dinamo se nije osramotio protiv osme momčadi Premier lige, ali se nije ni proslavio.