Dinamo je baš pregazio Ferencváros. Olmo, Ademi i Moro bili su previše za mađarskog prvaka

Ferencváros - Dinamo 0-4

U uzvratnoj utakmici trećeg pretkola Dinamo je u Budimpešti pobijedio Ferencváros 4-0, debelo nadoknadio zaostatak od pola gola iz prve utakmice i izborio dvije utakmice s Rosenborgom u kojima će biti odlučeno tko će u grupnu fazu Lige prvaka.

S imperativom postizanja gola, Dinamova zadnja linija na početku utakmicu stajala je puno više nego što je to bio slučaj u većem dijelu utakmice u Maksimiru. Na samom početku utakmice dvije duge lopte tako su završile u nogama Tokmaca Nguena i na rukavicama Dominika Livakovića.

Ali Dinamo je u izgradnji napada bio puno bolji. Odluka Nenada Bjelice da utakmicu započne Nikola Moro umjesto Amera Gojaka na kraju se pokazala presudnom. U kombinaciji s Arijanom Ademijem i Danijem Olmom lopta se efikasno prenosila u zadnju trećinu.

Ademi je tako zabio u 16. minuti nakon proigravanja Olma kojem je lopta u nogama završila zahvaljujući Mori. U 47. minuti Mislav Oršić probio je lijevo krilo pa strpljivo pričekao s odigravanjem povratne lopte za Brunu Petkovića koji ju je spakirao u mrežu. U 55. minuti već je bilo 3-0 — pogodio je Olmo nakon duplog pasa s Ademijem.

U 67. minuti Ferencváros je ostao s desetoricom nakon što je drugi žuti karton dobio Eldar Čivić, a Gojak je u 79. minuti postigao posljednji gol na utakmici, nakon udarca Lovre Majera s dvadesetak metara i šlampave reakcije Dénesa Dibusza. U 89. minuti Petković je zapucao penal.

Osim desetak minuta u drugom dijelu prvog poluvremena Ferencváros je izgledao prilično nemoćno i Dinamo zasluženo ide dalje. Prva utakmica s Rosenborgom na rasporedu je iduće srijede u Maksimiru.