Dinamo je danas zabio četiri gola. Šahtar je bio još uvjerljiviji pred njihov ogled u Ligi prvaka

Šahtar je svojim navijačima najavio Dinamo pobjedom 6-0

Tri boda imaju i Dinamo i Šahtar iz dvije odigrane utakmice u skupini C nogometne Lige prvaka. Situacija je to koja će se promijeniti nakon što se u međusobnom srazu ogledaju u utorak na stadionu Metalist u Harkivu.

Taj je ogled Dinamo najavio pobjedom 4-2 u ligaškom susretu protiv Gorice. Šahtar je bio uvjerljiviji. Šestoplasiranu momčad ukrajinskog prvenstva Kolos ispratio je prvak pobjedom 6-0, pobijedivši i 11. put u isto toliko odigranih ligaških kola.

Dvostruki strijelci za Šahtar bili su Júnior Moraes i Taison, a po jednom su se u strijelce upisali Konopljanka i Dodô. Svi golovi pali su do 61. minute, a na poluvremenu je već bilo pet razlike za najuvjerljiviju momčad ukrajinskog nogometa.

Raspucani Šahtar je na već 36 postignutih golova u aktualnoj borbi za naslov ukrajinskih prvaka. Pobjeda 6-0 njihova je najuvjerljivija ove sezone, no valja znati da su prije ove utakmice već imali upisanu jednu s pet postignutih golova i tri u kojima su poentirali četiri puta.

“Sve to govori o njima i ne samo to nego i da je ukrajinska reprezentacija pobijedila Portugal, a u reprezentaciji ima jako puno igrača Šahtara. Imaju i puno dobrih Brazilaca, ekipa su koja ima iskustvo u Lige prvaka i pred nama je teška zadaća. Vjerujem u svoje dečke, vjerujem da možemo ostvariti pozitivan rezultat i, naravno, nadamo se maksimumu”, kazao je Dinamov trener Nenad Bjelica za NovuTV.