Dinamo je na jedvite jade, s igračem manje i golom iz penala u 87. minuti, svladao Istru 1961

Jedini strijelac na utakmici bio je Bruno Petković

Sa statusom velikog favorita doputovao je Dinamo na Aldo Drosinu u goste Istri 1961, klubu čiji su problemi golemi i na noge momčadi koja je u uvodnom kolu prvenstva upisala poraz 0-2 od Hajduka. Jako je malo Dinamo pokazao da bi taj status i opravdao, dapače, većim dijelom utakmice igrao je podređenu ulogu domaćinu. Ipak, sva su tri boda u džepu maksimirskog sastava nakon precizno izvedenog jedanaesterca Brune Petkovića u 87. minuti za konačnih 1-0.

Pričao je prije utakmice Dinamov trener Zoran Mamić da “neće biti jednostavno” i da “Istra ima kvalitetu i da nam može parirati ako Dinamo nije na razini na kojoj treba biti”, no, očito je pričao to samo za popunu medijskih stupaca u najavama susreta jer poruka kao da nije dospjela do igrača koje vodi.

Nakon 6-0 protiv Lokomotive u otvarajućoj utakmici sezone — istina, Lokomotive koja nije ni nalik onoj prošlosezonskoj i koja je dodatno onemoćana izostancima koronavirusom zaraženih igrača — u 2. kolu Prve HNL gledali smo drugačiji Dinamo. Ne goropadni koji bi se napunio samopouzdanjem pred ogled protiv Cluja u pretkolu Lige prvaka, već onaj koji dobrim dijelom susreta ne može doći do izražaja protiv tima koji je u dodatnim kvalifikacijama sačuvao prvoligaški status.

Istra je bila bolja u prvom poluvremenu ogleda u Puli i mogla je lako i do prednosti da je Gedeon Guzina bio mrvicu precizniji i umjesto u okvir gola malo bolje usmjerio loptu prema mreži. Dinamovi jadi postali su i veći u 57. minuti kad je Lirim Kastrati zaradio drugu javnu opomenu na utakmici i isključenje, ali su u potpunosti nestali u samom smiraju utakmice.

Igrala se 85. minuta kad su sve Istrine nade utopljene u vodi. Momčad koja je do tog trenutka bila bolja ostat će bez svega nakon što je Paez povukao Petkovića (ušao u 62. u igru) u šesnaestercu, a ovaj dvije minute kasnije bio siguran realizator s bijele točke.

Jedan gol za tri boda. Ali ne i mirnoću pred izlazak u Europu…