Dinamo je na Maksimiru pobijedio Omoniju u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka

Hrvatski prvak slavio je 2-0

Dinamo je danas na Maksimiru s 2-0 pobijedio ciparsku Omoniju i slavio u prvoj utakmici drugog pretkola UEFA-ine Lige prvaka. Oba pogotka pala su u nastavku i hrvatski prvak na Cipar putuje s velikom prednošću.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli bogznašto. Bilo je par prilika sa svake strane, ali niti jedna momčad nije djelovala kao da je u kontroli. Igralo se oprezno, sporo i prave, kontinuirane izgradnje napada nije bilo.

Omonijin Michal Duris imao je najbolju gostujuću priliku na utakmici: pucao je u 27. minuti tik pored vrata. Nekoliko minuta kasnije, Dinamo je zaprijetio iz kontre koju su poveli Bruno Petković i Mislav Oršić, ali je Oršićev udarac blokiran.

Na isti način su se gosti obranili i u 36. minuti, kada se Luka Ivanušec probio do desnog boka kaznenog prostora i uputio povratnu loptu Petkoviću, ali Omonijini braniči dvaput dobro izlaze u blok Dinamovom napadaču. Dinamo je prije odmora ostao i bez svog kapetana; Arijan Ademi je u 42. ozlijedio mišić, a zamijenio ga je Josip Mišić.

Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka. U nastavku se neko vrijeme igralo po sličnom ključu, ali su se gosti s vremenom sve više povlačili u vlastiti kazneni prostor. Dinamo je stezao obruč, ali nije stvarao izričite šanse, sve dok Lovro Majer nije u 65. minuti pogodio za vodstvo.

Proigrao ga je Lirim Kastrati, koji je par minuta ranije zamijenio ozlijeđenog Luku Ivanušeca, a Dinamova desetka se s prvim dodirom otvorila na lijevu nogu i pogodila za vodstvo Modrih na Maksimiru. Dinamo je nakon toga usporio ritam i ušao u nešto oprezniji raspored na terenu, ali Omonia nije pretjerano agresivno tražila izjednačenje.

Dinamo je inicijativu održavao i nakon pogotka, a potvrdio ju je u 81., kada je Majer s desne strane centrirao u sredinu, nakon čega Kristijan Jakić glavom pogađa u suprotni kut za 2-0. Modri su do kraja utakmicu bez puno muka kontrolirali i putuju na uzvrat s vrlo dobrim rezultatom.