Dinamo je u remiju s Rosenborgom izborio Ligu prvaka. A Gojak je zabio najvažniji gol u karijeri

Rosenborg - Dinamo 1-1 (1-3)

U uzvratnoj utakmici posljednjeg pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka Dinamo je u Trondheimu remizirao s Rosenborgom (1-1, ukupno 1-3) i izborio plasman u grupnu fazu Lige prvaka, gdje se vraća nakon pauze od dvije sezone.

Samo otvaranje utakmice bilo je sporo, a obje momčadi imale su problema u izgradnji napada. Međutim, sve se promijenilo prilično brzo. Rosenborg je u posljednju trećinu uglavnom dolazio preko krila, a u 11. minuti centaršut Samuela Adegbenroa s lijeve strane na drugoj stativi uhvatio je Mike Jensen — njegov udarac obranio je Dominik Livaković, a lopta je stigla do Babjide Davida Akintole koji ju je iz blizine pospremio u mrežu za 1-0.

Dinamo je nakon primljenog gola stao još dublje, prepustio posjed Rosenburgu i čekao tko zna točno što. Bez neke posebne agresije na loptu, bez stvaranja uvjeta za ozbiljniji kontranapada, u nekoliko navrata nešto se pokušalo složiti preko lijevog krila. Na sreću, Vegar Eggen Hedenst u završnici prvog poluvremena iz slobodnjaka s dvadesetak metara pogodio je stativu.

Ništa se nije promijenilo niti u drugom poluvremenu. Dinamo je zaigrao s nešto više energije, Rosenborg s nešto manjom količinom kreacije. U 65. minuti Nenad Bjelica povukao je potez koji će odlučiti utakmicu — još je jednom iz igre nakon malo više od sat vremena povukao slabog Izeta Hajrovića i u igru ubacio Amera Gojaka. Šest minuta kasnije Gojak je s dvadesetak metara ljevicom pogodio rašlje za 1-1 i to je bilo.

Do kraja utakmice vidjeli smo jednu priliku za Rosenborg, jednu za Dinamo i ništa više. Jednostavno, tajming Gojakova gola je bio savršen.

Dinamo u grupnu fazu Lige prvaka ulazi iz trećeg razreda, što znači da bi mu u teoriji posao ipak trebao biti nešto lakši nego što je to bio slučaj u prethodnim izletima među europsku nogometnu elitu. Ždrijeb je zakazan za četvrtak u 18 sati.