Dinamo je u Villarrealu u prvom poluvremenu zaigrao oprezno i na kraju primio dva gola

Modri su prvo poluvrijeme uglavnom proveli na svojoj polovici

Nakon prvih 45 minuta uzvratne utakmice četvrtfinala Europa lige Dinamo u Španjolskoj od VIllarreala gubi 2-0.

Otvaranje utakmice, kao i ogroman dio prvog poluvremena, ispunio je donekle očekivanja.

Villarreal je prednost iz prve utakmice čuvao kroz posjed, iako do čistih prilika nije redovito stizao. Dinamo je pak stajao prilično duboko u dvostrukom bloku, puštajući Villarrealove stopera da slobodno ulaze u protivničku polovicu s loptom u nogama. Zatim bi uglavnom uslijedila lopta na desno krilo ili (rjeđe) u sredinu, no Dinamo u pravilu nije previše gubio na strukturi.

Mislav Oršić u 11. minuti šutirao je s 20-ak metara nakon ulaska u sredinu s lijevog krila, reda radi, točno u Gerónima Rullija. To je bilo to, sve do 24. minute kada je Dinamo spasila vratnica odnosno kada je na njoj odsjeo volej sa sedam-osam metara Samuela Chukwuezea. Villarreal je, međutim, ubrzo prebacio u brzinu više i do poluvremena riješio pitanje prolaska.

U 36. minuti Paco Alcacer zabio je iz blizine nakon što mu je Chukwuezea s desne strane poslao loptu u sredinu, na čisti zicer. Izgledalo je kao da je Chukwueze bio u zaleđu kod primanja lopte, ali je nakon VAR provjere gol priznat, čini se na temelju toga što je noga Joška Gvardiola bila u ravnini s Chukwuezeom. A sedam minuta kasnije zabio je Gerard Moreno, neometan, iz blizine.