Dinamo se oprostio od Europe

Modri su od Villarreala izgubili 1-2

U uzvratnoj utakmici četvrtfinala Europa lige Dinamo je u gostima poražen od Villarreala 1-2.

Dinamo je utakmicu otvorio vrlo oprezno, pridržavajući se iste postavke tijekom više-manje cijelog prvog poluvremena da bi na koncu u završnici tog istog poluvremena primio dva gola koja su riješila pitanje prolaska, odnosno ispadanja, u ovom dvomeču.

Dinamo je stajao duboko u dvostrukom bloku, toliko duboko da je s prijenosom lopte na drugu polovicu bilo velikih problema i kada bi se ona osvojila. Villarreal je prednost iz prve utakmice mirno čuvao kroz posjed, pokušavajući nešto preko desne strane ili rjeđe kroz sredinu. Villarrealovi stoperi neometano su s loptom prelazili na Dinamovu polovicu.

U 11. minuti Mislav Oršić primio je loptu na lijevoj strani, ušao u sredinu i s 20-ak metara šutirao točno u ruke Gerónima Rullija. To je, uz jedan ubačaj Brune Petkovića na drugu stativu prema Oršiću, bilo više-manje sve što smo od Dinama vidjeli u prvom poluvremenu.

U 24. minuti Samuel Chukwueze zatresao je volejem vratnicu sa sedam-osam metara, a blok je probijen 12 minuta kasnije. Gerard Moreno proigrao je Chukwuezea na desnom krilu, a ovaj je u sredini našao Paca Alcácera koji je iz blizine jednostavno spakirao loptu u mrežu za 1-0. Izgledalo je kao da će gol biti poništen zbog zaleđa, ali nije, jer je kod proigravanja Morena Chukwueze bio u ravnini s nogom Joška Gvardiola.

Devet minuta kasnije vidjeli smo još jedan duboki ulazak Villarrealova stopera Raúla Albiola u Dinamovu polovicu, još jedno proigravanje na desno krilo i još jedno ubacivanje u sredinu: nakon nešto gužve lopte je stigla do Morena koji je ljevicom iz blizina pogodio za 2-0 i to je bilo to.

Dinamo je, očekivano, u drugom poluvremenu zaigrao s više rizika. Ali odmah na otvaranju drugog dijela Lovro Majer propustio je iskoristiti poklon Villarrealove obrane u situaciji jedan-na-jedan, nakon čega je Villarreal nastavio s onim što je radio i u prvom poluvremenu.

U 60. minuti Rasmus Lauritsen spasio je treći gol kada je ispred gola, nakon što je Dominik Livaković već bio savladan, pokupio udarac Chukwuezea.

Četiri minute kasnije Oršić je iskosa s osam-devet metara pucao pokraj gola, a u idućem napadu Moreno je sjajno obranio Morenov udarac nakon povratne lopte s lijeve strane.

Posljednjih 25 minuta utakmice u kojoj mu je za prolaz trebalo tri gola Dinamo je proveo je ipak u aktivnijem režimu nego do tada. Stigao je do jednog.

U 75. minuti, nakon sjajne asistencije petom Petkovića i kombinacije na malo prostora, Oršić je s pet-šest metara poslao loptu u dalji kut za 2-1.

Za nešto više od toga bilo je prekasno i Dinamo je u Španjolskoj stigao do kraja svog ovosezonskog europskog puta, najdužeg u modernoj klupskoj povijesti.