Dinamova sramota u prvom poluvremenu. Pogledajte kako su Plavi doživjeli potop u Solunu

PAOK je već došao nadomak prolaska dalje

Dinamo u Solunu kod PAOK-a večeras igra uzvratnu utakmicu osmine finala Konferencijske lige, a na ovaj dvoboj stigao je s prednošću od 2-0. No, već nakon prvog poluvremena u Grčkoj, ta je prednost posve nestala, domaći su je anulirali još i prije odlaska na odmor. Dapače, PAOK je u uvodnih 45 minuta zabio čak tri pogotka i došao nadomak prolaska u četvrtzavršnicu ovog natjecanja.

Domaći je sastav od početka krenuo s pritiskom i polako ga pojačavao kako je dvoboj odmicao, no tek je sredinom poluvremena probio Dinamov blok. Za početnu PAOK-ovu prednost zaslužan je pomalo i neočekivan junak, branič Abdul Baba Rehman našao se među strijelcima u UEFA-inom natjecanju nakon čak sedam i pol godina, kad je još igrao za Schalke.

Nakon ubačaja iz kuta u 27. minuti, Konstantinos Koulierakis prebacio je glavom na drugu vratnicu, a tamo je ganski branič ostao posve usamljen te poentirao iz blizine. Novi je to propust Dinamove obrane, a možete ga pogledati na OVOJ poveznici.

Taj je šok očito bio podosta jak, jer je PAOK povećao vodstvo samo šest minuta poslije. Što tek reći za defenzivnu reakciju Plavih kod tog zgoditka, čiji je autor baš Koulierakis. Grčki stoper gađao je s oko 25 metara, nije to izgledalo odveć opasno, no lopta se odbila od Josipa Mišića i tako još više pobjegla nemoćnom golmanu Ivanu Nevistiću, u što se možete uvjeriti OVDJE.

Ni tu nije bio kraj Dinamovim mukama, u 42. ih je nastavio napadač Brandon Thomas, pogodivši glavom nakon Taisonovog ubačaja. Nevjerojatan je to potop sastav koji vodi trener Sergej Jakirović, pred kojim je sada u drugih 45 minuta ogroman i vrlo težak zadatak povratka iz ovog ponora…