Dno je u Puli postalo još malo dublje: Hajduk je promašio penal i izgubio od Istre

Istra 1961 - Hajduk 1-0

Treće kolo zaredom u HNL-u Hajduk je upisao poraz.

U utakmici desetog kola HNL-a Hajduk je u Puli izgubio od Istre 1961 1-0.

Utakmica je otvorena prilikom za Istru u sedmoj kada je Mijo Caktaš zamalo zabio autogol nakon ubačaja s desne strane. Do 14. minute Istra je stvorila još dvije prilike — jedna je spriječena blokom Davida Čoline, druga tako što nakon ubačaja iz kuta i udarca Petra Bosančića glavom nitko od Istrinih igrača nije bio dovoljno blizu lopti da je s gol-crte pospremi u mrežu.

Hajduk je do poluvremena imao dvije prilike, jedan udarac Jaira završio je u rukama Luke Hujbera, drugi, Caktašev, u bloku.

Drugo poluvrijeme… što reći?

U 60. minuti Dimitris Diamantakos je zapucao zicer, u 76. minuti Caktaš je zapucao penal, a u 87. minuti Matej Vuk je zabio iz drugog pokušaja, nakon odbijanca i dodavanja Einara Galilee i iz blizine za 1-0. I pobjedu, naravno.

Hari Vukas napravio je u 90. minuti dvostruku izmjenu, Darko Nejašmić i Kristian Dimitrov ušli su umjesto Stanka Jurića i Adama Gyurcsa. To će mu vjerojatno biti posljednji potez koji je s klupe povukao kao Hajdukov trener.