Dobar start: Ljubičić je Tobolu uvalio ovosezonski prvijenac i razveselio navijače na Poljudu

Hajduk je u 21. minuti poveo protiv Kazahstanaca

Hajduk je večeras protiv kazahstanskog Tobola na Poljudu započeo svoju ovosezonsku europsku avanturu, a nakon prvih 45 minuta stanje je vrlo pozitivno. Domaći vode 1-0…

Najveća priča pred samu utakmicu bili su navijači koji su u dugim redovima čekali na testiranje kako bi mogli ući na stadion i podržati Bijele, a naposljetku ih se ondje okupilo više od 10.000. Krasna je to slika koju predugo nismo vidjeli u Hrvatskoj, a momčad koju vodi Jens Gustafsson takvu je situaciju iskoristila na pravi način.

U 21. minuti Hajdukova napadačka nada Marin Ljubičić presjekla je jedno dodavanje suparničke ekipe. Uslijedilo je proigravanje prema Emiru Sahitiju koji je se sjajno zabio u šesnaesterac, a zatim uspio dati povratnu loptu na natrčalog 19-godišnjaka koji je utrpao loptu u mrežu za domaće vodstvo.

Mladom napadaču to je bio, dakako, prvi ovosezonski gol za Hajduk i drugi u seniorskoj konkurenciji, a usto je dosad upisao i jednu asistenciju. Da stvari budu još bolje, u 53. minuti ponovno je poentirao te tako po drugi put večeras izazvao veselje na Poljudu. Samo tako dalje…