Dobrodošli natrag: Hålandovo ‘slavlje’ nakon gola Schalkeu nova je nogometna realnost

Nastavio je tamo gdje je stao prije pauze...

Tko drugi?

Paketom od pet utakmica danas u 15 sati 30 minuta nastavljena je Bundesliga, a za prvi gol nakon stanke pobrinuo se — Erling Braut Håland.

Borussia Dortmund i Schalke na Westfalenu igraju ruhrski derbi, a nakon prvog poluvremena Borussia je u vodstvu od 2-0. Håland je u 29. minuti loptu Thorgana Hazarda s desnog krila pospremio u mrežu za 1-0, dok je u samoj završnici prvog poluvremena Raphael Guerreiro povisio na 2-0.

Ono što nam je upalo u oči, naravno, nije samo gol, nego i proslava gola. Mjere socijalnog distanciranja poštuju se i u ovoj situaciji. Uglavnom, nešto poput plesa na sigurnom razmaku. Protokol se poštivao i kod drugog gola, kao i na klupama.

Borussia Dortmund and FC Schalke 04's subs social distancing.