Dončić s triple-doubleom prestigao Jordana, pa preuzeo odgovornost za poraz: ‘Bio sam sebičan’

Dončić već sada ima više triple-doublea nego Michael Jordan u cijeloj karijeri

Dallas Mavericksi ušli su u utakmicu s Chicago Bullsima kratki za tri startera i još šestoricu rotacijskih igrača, što zbog ozljeda, što zbog zdravstvenih protokola uzrokovanih COVID-19 virusom. Luka Dončić je postao najmlađi igrač u povijesti NBA lige koji je u utakmici prošao granicu od 35 poena, 15 skokova i 15 asistencija, ali niti to nije pomoglo njegovoj momčadi.

Chicago je bio bolji; na poluvremnu je vodio s 15 razlike unatoč Dončićevih 30 poena i šutom 11/18. Na kraju su Bullsu slavili sa 117-107. Dončić je u drugom poluvremenu ubacio samo šest poena, ali je na kraju skupio nevjerojatne brojke.

Novi triple-double s 36 poena, 16 skokova i 15 asistencija djeluje fenomenalno na papiru; slovenski wunderkind došao je do 29. triple-doublea u svojoj kratkoj karijeri i skočio na 15. mjesto svih vremena. Preskočio je Michaela Jordana, ali Dončić nakon utakmice nije bio zadovoljan.

Štoviše, priznao je da je u drugom poluvremenu ganjao statistiku te preuzeo odgovornost za poraz:

“Grozno sam igrao drugo poluvrijeme, to je moja krivica, priznajem. Bio sam sebičan jer sam bio na 30 poena i pucao sam neke šuteve koje nisam trebao. To nisam bio pravi ja, moram biti puno bolji ubuduće.”

“Statistika mu je spektakularna”, kazao je nakon poraza Dallasov trener Rick Carlisle, ali i dodao da ona ne donosi pobjede.

“Znam da neće biti zadovoljan zbog poraza. Individualna statistika je impresivna, ali naš cilj je pobjeđivati u utakmicama.”