Donna Vekić nije se, nažalost, uspjela plasirati u polufinale US Opena

Bolja od hrvatske tenisačice bila je Belinda Bencic koja je slavila 7-6(5), 6-3

Kad obriše suze i stiša emocije nakupljene nakon meča shvatit će Donna Vekić da velikog razloga za tugu nema. Sigurno će joj još koji put kraj prvoga seta proći kroz misli, zapitat će se što je pri servisu za prvu dionicu mogla i morala bolje napraviti, no morat će okrenut glavu od toga i okrenuti se nadolazećim ispitima. Jer ovi na US Openu, nažalost, došli su svojem kraju.

Hrvatska predstavnica postavljena za 23. nositeljicu posljednjeg Grand Slam teniskog turnira sezone nije se uspjela plasirati u njegovo polufinale. U ogledu četvrtfinala US Opena bolja od nje bila je Belinda Bencic koja je slavila 7-6(5), 6-3. Švicarska tenisačica, 13. nositeljica turnira, za finale će igrati protiv bolje iz meča u kojem se sastaju Bianca Andreescu i Elise Mertens.

Bez obzira na poraz i tugu koju je osjetila po završetku meča Vekić može biti zadovoljna svojim hodom prestižnim turnirom, svakako i postignutim rezultatom. Jer, četvrtfinale US Opena njen je i novi najbolji rezultat na turniru iz kruga velikih četiri. Osmina finala Roland Garrosa (ove godine) i Wimbledona (lani) nadograđeni su korakom više za stepenicu iznad u njenom životopisu koji postaje sve ljepši.

Što se samog meča tiče, u prvom setu obje su igračice sigurno držale početni udarac do rezultata 4-4 kada je Vekić stigla do prednosti i igre za set. Servis je u tom trenutku zakazao i Švicarska je odmah nadoknadila izgubljeno. U nastavku borbu uspjela je Donna kod zaostatka 5-6 spasiti set-loptu Švicarke, ali je u tie-breaku ostala kratka.

Kao i u prvom, i u drugome setu obje su tenisačice držale svoj početni udarac u uvodnim gemovima pa break-lopti nije bilo sve do sedmog gema. Tada Vekić pada, a Bencic odlazi u prednost koja će joj na treću meč-loptu donijeti prvo polufinale na Grand Slamu.

Sa 3-1 vodi sad Bencic u mečevima protiv Donne. Koja iz ovog mora izaći jača. A onda će sigurno doći i nove će prilike za popravljanje najboljeg rezultata na Grand Slam turnirima.