Draymond Green sinoć je zaradio isključenje jer je vikao na vlastitog suigrača

Suci su ga isključili misleći da viče na njih

“Ali ne, nisam vama…”

Golden State Warriors sinoć su na domaćem parketu izgubili od prilično preporođenih New York Knicksa rezultatom 119-104, a trenutak utakmice o kojem se danas najviše priča zbio se u drugoj četvrtini kada je Draymond Green zaradio isključenje zbog sudačke pogreške.

Taman prije kraja prve četvrtine Greenu je opravdano dodijeljena tehnička pogreška zbog rasprave sa sucem, a minutu prije završetka prvog poluvremena, dok su Warriorsi bili na minus pet, zaradio je još jednu i to zbog vikanja na vlastitog suigrača, rookieja Jamesa Wisemana. Trostruki NBA prvak zamjerio je drugom izboru prošlogodišnjeg drafta na izgubljenoj lopti u napadu, no suci su, čini se, mislili da je Green dreknuo na njih.

“Na poluvremenu mi je sudac Ben Taylor rekao da je njegov kolega pogriješio misleći da Draymond viče na njega”, otkrio je Steve Kerr na presici poslije susreta. Na pitanje o tome koliko je to pomrsilo račune Dubsa, proslavljeni strateg je odgovorio: “Očito, Draymond je jedan od naših najboljih igrača pa nam je to naštetilo, ali svejedno smo loše igrali prije toga. Neću govoriti o suđenju, nego o našoj lošoj predstavi.”

Gluhi telefon, što ćete. Spomenut ćemo i da je pobjedničke Knickse s 28 poena predvodio R.J. Barrett, a Julius Randle bio je nadomak triple-double učinku sa 16 koševa, 17 skokova i devet asistencija. Najviše u redovima Warriorsa, 30 poena, ubacio je Steph Curry.