Drugi kiks u tri dana: Slovačka je u Trnavi remizirala s Maltom

Malta već u utorak stiže na Rujevicu

U posljednjoj današnjoj kvalifikacijskoj utakmici za Svjetsko prvenstvu u skupini H Slovačka je u Trnavi s Maltom odigralo 2-2, i to nakon što se nakon prvih 45 minuta igre nalazila u rupi od dva gola zaostatka.

Prije tri dana Slovaci su i protiv Cipra ispustili dva boda, a u utorak ih još čeka utakmica s Rusijom.

Slovačka u prvom poluvremenu nije uspjela uputiti udarac u okvir malteškog gola. Maltežani su pak na slovački gol zapucali četiri puta, dva puta u okvir i oba su puta ti udarci stigli i do mreže.

U 16. minuti Luke Gambin postigao je prelijepi gol s 18 metara kada je unutarnjom stranom kopačke loptu poslao suprotne rašlje, a samo četiri minute kasnije Alexander Satariano glavom je pospremio loptu u mrežu za 2-0.

U 27. minuti Michal Duris iz blizine nije uspio smanjiti slovački zaostatak i to je bilo to od domaćina u prvom poluvremenu. No, Slovaci su se tijekom poluvremena sabrali.

Nakon samo četiri minute igre u nastavku Milan Škriniar glavom je poslao loptu prema malteškom golu koju je u mrežu skrenuo David Strelec, a zatim je četiri minute kasnije, u 53., sam zabio glavom nakon kornera za 2-2. U 66. minuti ponovno je probao glavom s 10-ak metara, ali ovoga puta udarac mu je završio u bloku…

Unatoč dominaciji u posjedu, Slovaci do kraja utakmice nisu uspjeli stići do preokreta. Malta je zasluženo uzela bod i već u utorak stiže na Rujevicu kada je na rasporedu utakmica s Hrvatskom