Drugi krug, drugi grad, ista razina izvedbe: Hrvatska je u Beču uvjerljivo pobijedila Austriju

Hrvatska - Austrija 27-23

Nova dva boda su tu. U prvoj utakmici drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva Hrvatska je u Beču pobijedila domaćina Austriju 27-23.

Hrvatska je u prvom poluvremenu odigrala jako dobru obranu. Austrijanci su zadržani na samo osam golova, i to bez zarađenog isključenja. S druge strane, Austrijanci su imali devet izgubljenih lopti, a i ukupno šest minuta u prvom poluvremenu odradili su s čovjekom manje.

Hrvatska je polako lomila Austriju. Nakon šest i pol minuta i nakon gola Luke Cindrića Hrvatska je otišla na plus dva (3-1), ali tada je uslijedila austrijska serija od 3-0.

Hrvatski rukometaši pak odgovorili su sa serijom od 4-0 i nakon 17 minuta igre Hrvatska je imala vodstvo od 8-4. Austrijanci su sedam minuta bili bez gola i u međuvremenu su morali iskoristiti time-out. Iako je u nekoliko navrata Hrvatska imala priliku otići na (najvećih) plus šest, poluvrijeme je zatvoreno s prednošću od pet golova (13-8).

Na plus šest zato se otišlo odmah na početku drugog poluvremena, s igračem više. Luka Stepančić probio je austrijsku obranu i zabio za 14-8. U prvom dijelu drugog poluvremena napad je funkcionirao bolje od obrane i razlika je uz minimalna odstupanja uvjerljivo održavana. Zatim je Marin Šego povezao nekoliko izvanrednih obrana, ali razlika nije rasla, odnosno nije postala veća od šest golova. Austrijanci su osam minuta prije kraja zaostatak uspjeli smanjiti na minus četiri (24-20). Austrijanci su imali priliku i doći na minus tri, ali nisu je iskoristili. Šest minuta prije kraja Marin Šipić svojim prvom golom prednost je vratio na plus pet, minutu kasnije Domagaoj Duvnjak zabio je na prazan gol za plus šest i to je bilo to. Posljednje dvije minute Hrvatska je odradila s igračem manje (jedino isključenje na utakmici) i na koncu došla do pobjede 27-23.

Zlatko Horvat bio je najbolji hrvatski strijelac sa šest golova, Duvnjak je zabio pet (iz pet pokušaja), isto koliko i Cindrić. Šego je imao šest obrana (25 posto).

Iduću utakmicu Hrvatska igra u subotu, u 20 sati i 30 minuta, protiv Njemačke.