Duga sezona, kažete? Lewandowski ju je započeo s 30, a večeras će je završiti s 32 godine

Lewa je u petak proslavio 32. rođendan...

U tijeku je finale Lige prvaka između PSG-a i Bayerna. Nakon prvih 45 minuta na Luzu je 0-0. Po dvije odlične prilike vidjeli smo na obje strane i po jednu sjajnu obrana i Manuela Neuera i Keylora Navasa.

Kada govorimo o Bayernu, u dvije prilike našao se Robert Lewandowski. Prvi pokušaj (udarac iz okreta) završio mu je na stativi, drugi (udarac glavom) na Navasovom dlanu.

A da je zabio, odnosno ako zabije do kraja utakmice, Lewandowski će ovu beskrajnu sezonu obilježiti i na jedan bizaran način.

Naime, ako zabije gol, moći će reći da je ove sezone zabijao u 31., 32. i 33. godini života. Drugim riječima, imao je 30 kada je sezona počela, a u petak je napunio 32 godine. Rođendan mu je 21. kolovoza.

U prvom poluvremenu imao je više pokušaja udaraca (pet) nego (dodavanja). Trud je, dakle, tu, naravno. Pa možda uskoro i ovaj nesvakidašnji (nesvakogodišnji?) rekord…