Duhovi Božića: Mario Pašalić promašivao je u Milanu, ali večeras je ispratio Dinamo iz Europe

Pašalić je u Harkivu stigao do svog petog gola u sezoni

Mario Pašalić u Milanu je u nekoliko navrata propustio priliku zabiti Dinamu. Večeras je, međutim, u neobičnom spletu okolnosti, Dinamo u Harkivu Pašalić zapravo ispratio iz Europe.

Kao što je već svima vjerojatno poznato, Atalanta je u gostima pobijedila Šahtar 3-0 i izborila plasman u osminu finala Lige prvaka. Zahvaljujući istom ishodu Dinamo je završio na dnu tablice. Za 1-0 zabio je u 66. minuti Timothy Castagne, a potvrdu da Dinamov izlet u Europi završava u 2019. godini potpisao je u 80. minuti upravo Pašalić — niski ubačaj s desnog krila, nakon prekida, Pašalić je nogom pospremio u mrežu. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Robin Gosens postavio je konačnih 3-0.

Iza Pašalića je na koncu jako dobra polusezona. U međuvremenu je postao standardan dio prve Atalantine postave. U istoj utakmici neizravno (kretanjem) sudjelovao je i u ostala dva gola. Prema algoritmima stranice WhoScored Pašalić je s ocjenom 8.0, uz Gosensa, bio najbolji Atalantin igrač u Harkivu. Pašalić je imao 56 dodira s loptom, 88 posto točnih dodavanja (38), tri duela osvojena na tlu i tri duela osvojena u zraku. Bio mu je ovo peti gol ove sezone, čemu treba dodati i dvije asistencije.

A možemo dodati i da će se nakon ove Atalantine pobjede na San Siru igrati prva knockout utakmica Lige prvaka u kojoj ćemo imati domaćinsku ekipu — posljednji put to se dogodilo 2014. godine kada je Milan dočekao Atlético Madrid. A sada to neće biti niti Milan niti Inter.