Duje Čop donio je Šibeniku protiv Gorice prvu ligašku pobjedu nakon srpnja

Dvaput je zabio i asistirao u gostujućem trijumfu (3-0)

Šibenik je pobijedio Goricu u derbiju začelja u sklopu 20. kola HNL-a. Završilo je 3-0 za goste, koji su tako došli tek do svoje druge ligaške pobjede ove sezone, prve nakon kraja srpnja. Obje momčadi stvorile su pregršt šansi, ali gosti su svoje iskoristili i pobjegli današnjem suparniku na sedam bodova.

Prvo poluvrijeme bilo je prilično uzbudljivo i obje momčadi su pokazale dovoljno da zasluže barem jedan pogodak. Šibenik je započeo i završio poluvrijeme kao nešto bolji suparnik; prijetili su Zoran Kvržić i Mislav Matić, a najbliže je pogotku došao kasniji strijelac Duje Čop, u 28. minuti.

S druge strane, Gorica je više šutirala, a u 29., minutu nakon Čopovog promašaja, Tim Matavž pogađa gredu nakon kornera. I onda, u 44. minuti, Čop postiže pogodak koji goste dovodi u prednost. Bila je to akcija koja je započela kornerom, nakon kojeg je Haruki Arai centrira na Matića. Šibenikov branič spustio je loptu do Čopa, koji zabija za 1-0.

Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću gostiju, ali Gorica je imala prvu pravu priliku u nastavku. Filip Mrzljak zaprijetio je iz okreta u 58. minuti, ali Lovre Rogić brani. Šibenik je iskoristio domaće promašaje sedam minuta kasnije i povećao prednost na 2-0. U akciji je ponovno sudjelovao Čop, koji je ovoga puta bio asistent; Šibenikov napadač proslijedio je dugu loptu koju je ispucao Rogić do Ivana Dolčeka, a ovaj je nakon solo prodora sjajno zabio za 2-0.

Pet minuta kasnije, Dolček se još jednom pronašao u poziciji za šut, ali Ivan Banić ovaj put sigurno brani. Gorica je u tom trenu imala više udaraca prema i unutar okvira, ali Šibenik je iskoristio svoje šanse i uvjerljivo vodio. Gosti su se nakon toga malo povukli i sve više branili prednost, a Gorica je i dalje neprestano šutirala, ali neprecizno.

Točku na i stavio je heroj utakmice, Čop, koji je u 95. iz jedanaesterca zabio svoj drugi, a Šibenikov treći pogodak za konačnih 3-0. Domaćin je utakmicu završio s čak 26 udarca. Gorici će to biti slaba utjeha, s obzirom da je izgubila od konkurenta s dna tablice i upisala 13. poraz u 20 ligaških utakmica.