Dušan Lajović pobjednik je ovogodišnjeg Umaga. Napokon je stigao do prve titule u karijeri

Dušan Lajović - Atilla Balasz 2-0 (7-5, 7-5)

Nakon sat vremena i 52 minute igre srpski tenisač Dušan Lajović u finalu jubilarnog, tridesetog izdanja ATP turnira u Umagu stigao je do svoje prve titule u karijeri. U dva seta, oba puta sa 7-5, Lajović je pobijedio mađarskog tenisača Atillu Balasza, kvalifikanta i 208. igrača svijeta.

Mađar je u Umagu vjerojatno odigrao tjedan dana najboljeg tenisa u karijeri. U prvom setu imao je 5-3, ali zatim je izgubio četiri gema u nizu i prvi set otišao je na Lajovićevu stranu. Odnosi snaga u drugom setu su bili obrnuti — Lajović je uzeto sat Balaszu, imao je 4-1, ali mađarski tenisač uspio je nadoknaditi zaostatak kod rezultata 4-3. Na koncu, u dvanaestom gemu, Lajović je na servisu Balasza iskoristio prvu meč-loptu i ostvario ono što je čekao cijelu karijeru.

Sličnom podvigu već je bio blizu ove godine u finalu Monte Carla, gdje je u finalu poražen od Fabija Fogninija.

Također, Lajović je postao i prvi srpski tenisač koji je osvojio Umag. Podsjetimo, davne 2006. godina Novak Đoković predao je finale Stanu Wawrinki.

U konkurenciji parova, dodajmo, Robin Haase i Philipp Oswald u finalu su u tri seta pobijedili Olivera Maracha i Jürgena Melzera (7-5, 6-7, 14-12).