Dva boda do ciljne ravnine: Liverpool je na Anfieldu razbio Crystal Palace

Liverpool - Crystal Palace 4-0

Nakon sporog povratka protiv Evertona, Liverpool večeras na Anfieldu, u 31. kolu Premier lige, nije imao sličnih problema protiv Crystal Palacea. Završilo je 4-0 i Liverpool je stigao na dva boda do matematičke potvrde titule, prve u 30 godina.

Gledali smo potpunu dominaciju, posjed lopte veći od 70 posto i nešto manje od 20 udaraca prema vratima Palacea.

U 23. minuti Trent Alexander-Arnold pogodio je neobranjivo iz slobodnjaka s dvadesetak metara, a minutu prije kraja prvog poluvremena Mo Salah povisio je na 2-0, iz zicera i nakon sjajne duge lopte Fabinha.

Posao je, dakle, obavljen već u prvom poluvremenu, ali rad je nastavljen i u drugom.

U 55. minuti Fabinho je zabio golčinu s 25 metara, a konačnih 4-0 postavio je u 69. minuti Sadio Mane, iz jedan-na-jedan situacije u kojoj se našao nakon sjajnog Salahova proigravanja kroz obranu Palacea.

Bio je ovo pet put ove sezone da je Liverpool u jednoj ligaškoj utakmici postigao najmanje četiri gola.

Sutra (21:15) je na rasporedu derbi između Chelseaja i Manchester Cityja. I ako City u Londonu zakaže, budite sigurni da će slavlje u Liverpoolu početi istog trena…