Dva kornera bila su dovoljna za kiks: Borussia Dortmund izgubila je kod kuće od Kölna

Bayern je Borussiji pobjegao na četiri boda razlike...

U devetom kolu Bundeslige Borussia Dortmund upisala je već treći poraz ove sezone.

Nakon poraza od Augsburga u drugom i Bayern Münchena u sedmom kolu, stigao je i poraz od Kölna 2-1, i to kud kuće. Köln je poveo u devetoj minuti golom Ellyesa Skhirija koji je na drugoj stativi zabio iz blizine nakon ubačaja iz kuta.

Kao i više puta ove sezone, Borussia je na poluvrijeme otišla s rezultatskim minusom.

Ali preokreta ovoga puta nije bilo. Štoviše, Skhiri je u 60. minuti povisio na 2-0. Ponovno nakon ubačaja iz kuta i ponovno na drugoj stativi. Lopta je nekako ponovno stigla do njega i Skhiri ju je uz nešto poteškoća ubacio u praznu mrežu.

Köln se branio organizirano i dobro. Thorgan Hazard uspio je nakon izrađene akcije preciznim udarcem smanjiti na 2-1 u 74. minuti, ali na tom je i ostalo. Borussia je u cijeloj utakmici imala četiri udarca u okvir Kölnovih vrata.

Köln je tako stigao do prve pobjede ove sezone, dok je Borussija povećala zaostatak za Bayernom, a na drugo mjesto skočio je i Leipzig. Naime, Bayern je u istom terminu u gostima dobio Stuttgart i razlika (već) sada iznosi četiri boda, dok je Leipzig doma pobijedio Arminiju Bielefeld 2-1.