Dva pogotka Mije Caktaša donijela su preokret i pobjedu Hajduku protiv Istre

Hajduk - Istra 2-1

Rezultatski uspješna subota favoriziranih momčadi hrvatskog nogometnog prvenstva dobila je i jednako uspješan nedjeljni nastavak. Nakon što su Dinamo i Rijeka u subotu osvojili tri boda u ogledima protiv svojih suparnika, dan kasnije do istog su plijena stigli Osijek (koji je svladao Slaven Belupo 3-2) i Hajduk kojem je za to bio potreban preokret (protiv Istre 2-1).

Pogotkom Matije Fintića s kraja prvog poluvremna Istra je stigla do prednosti koju je održavala živom do sredine drugog dijela kad je Mijo Caktaš dvama pogocima, svojim sedmim i osmim prvenstvenim, u razmaku od sedam minuta preokrenuo rezultat u Hajdukovu korist.

Dodajmo da je Hajdukov trener Damir Burić ponovno dočekan zvižducima s tribina i da je istima ispraćen (kao i cijela Hajdukova momčad) u svlačionicu na poluvremenu. Mediji su mu već spakirali kofere i o ovoj utakmici pisalo se kao o njegovoj posljednjoj na klupi splitske momčadi, a slično je i on zvučao na konferenciji za medije kojom je najavljena utakmica.

Fraze kako svima može pogledati u oči, priznanja da je od starta doživljavao destrukcije, da nije dobio pravu priliku, da je bio na meti kritika ne zvuče nikako drugačije nego kao najava rastanka. Doda li se ovome i ona izjava da ovakvo što nije doživio u 30 godina karijere i da mu je jedino bitno da istina izađe na vidjelo, sve to izgleda kao da je Burić svoje Hajduku dao.