Dva Rebićeva gola donijela su Milanu tri boda. “Napokon sam pokazao što mogu.”

Milan je slavio protiv Udinesea 3-2

Nakon što je veći dio sezone proveo na klupi za pričuve ili dobivao tek mrvice od minutaže u Milanovom dresu, Ante Rebić ove je nedjelje zabljesnuo dvama golovima koje je strpao u Udineseovu mrežu čime je na direktan način pomogao momčadi stići do tri boda.

Milan je slavio pobjedu 3-2 u utakmici 20. kola talijanskog prvenstva, a Rebić opravdao povjerenje trenera momčadi Stefana Piolija koji ga je uveo početkom drugog poluvremena. Rezultat na semaforu ukazivao je na prednost gostujuće momčadi kad je Rebić dobio priliku koju je počeo koristiti odmah.

“Zadovoljan sam, napokon sam pokazao što mogu”, kazao je nakon utakmice dodavši da su tri boda najvažnija stvar u danu i da momčad mora nastaviti nizati rezultate kakve ostvaruje u posljednje vrijeme.

A bila je ovo treća uzastopna pobjeda kluba…

Već tri minute nakon ulaska u igru pogodio je Rebić za izjednačenje rezultata, no krasan gol iz 93. ono je što Milanu donosi tri boda nakon što je u tim trenucima igre na semaforu stajalo 2-2. Andrea Conti uposlio je Rebića sa svoje polovice travnjaka, loptu je hrvatski nogometaš primio prsima i prepustio je Zlatanu Ibrahimoviću. Nije pokušaj njegova prodora bio uspješan pa je lopta ponovno došla do Rebića. Varka na ulasku u šesnaesterac, dodatni korak i udarac lijevom nogom u donji lijevi kut. Juan Musso ništa tu nije mogao.

Vratio se Rebić tako pogocima među strijelce u talijanskom prvenstvu nakon 1540 dana, a spomenut ćemo i povratnika Ibrahimovića. Nitko nije brže došao do 150 pobjeda u Seriji A otkako se u tom natjecanju pobjede boduju trima bodovima. Trebale su mu 222 utakmice, osam manje no što ih je za isti uspjeh trebao Esteban Cambiasso.