Dvije fora crtice koje se vežu uz dva pogotka Luuka de Jonga

Do polufinala Europa lige nije zabio niti jednom. Onda je krenulo

Ukupno osam golova u 45 odigranih utakmica. Izgledao je tako učinak Luuka de Jonga pred finale Europa lige i sraz njegove Seville i milanskog Intera. Nemoguće je ne primijetiti da postoje i produktivniji napadači…

Svedemo li sve na Europa ligu, De Jong do polufinala nije zabio niti jednom. A onda je krenulo. Njegov pogodak, premijerni u natjecanju, iz 78. minute polufinalnog ogleda donio je Sevilli pobjedu 2-1 protiv Manchester Uniteda i proboj u finale turnira, a u finalu se De Jong opet potrudio da se o njemu priča.

Prvim je pogotkom poništio Interovu prednost, a drugim gurnuo Sevillu u vodstvo od 2-1. Zabio ih je u uvodnih 45 minuta i bila su mu to dva jedina udarca na utakmici koja je završila 3-2 u korist španjolske momčadi. Postoje i dvije fora crtice koje se vežu uz te golove.

Prva kaže da je De Jong bio jedini Sevillin igrač u terenu koji u prvome poluvremenu utakmice nije imao niti 20 dodira lopte. Točnije, imao ih je 18. Druga da je u istom periodu utakmice imao najviše dobivenih zračnih duela na utakmici. Tri. Iz dva su stigli pogoci.

Na kojima je Sevilla po šesti put stigla do naslova prvaka Europa lige.