Dvije prave izmjene, jedan gol i tri boda — Chelsea je pobijedio Ajax u Amsterdamu

Frank Lampard povukao je prave poteze u pravo vrijeme

Frank Lampard može biti zadovoljan s time kako njegova momčad izgleda u posljednjih tjedan dana. I sa samim sobom, odnosno potezima koje povlači. U utakmici 3. kola Lige prvaka Chelsea je u Amsterdamu pobijedio Ajax 1-0. Tri boda donijela su na koncu dvojica igrača koje je Lampard u igru ubacio u posljednjoj trećini utakmice.

Nakon prvih pola sata uglavnom ravnopravne igre, obje momčadi imale su po nekoliko prilika, iako niti jednu ne bi bilo moguće opisati kao ozbiljnu. Prva takva, i to za Ajax, stigla je u 34. minuti kada je Hakim Ziyech centaršutom s desnog krila na drugoj stativi pronašao Quincyja Promesa koji je loptu volejem spakirao u mrežu. Samo, nakon VAR provjere, ispalo je da je Promes bio u milimetarskom zaleđu (doslovno) i gol je poništen.

Ali Chelsea je nakon prvih 45 minuta ostavio bolji dojam. Dugim loptama Chelseajevi igrači bez većih poteškoća nosili su se s visokim Ajaxovim presingom, tako stvorili neke prilike i natjerali Andréa Onanu na par obrana. Osim poništenog gola, Ajax je pokazao malo toga — nisu mogli osvojiti loptu u zadnjoj trećini i zapravo su ostali bez prave prilike u prvom poluvremenu. Individualno, možemo izdvojiti Nicolása Tagliafica.

Ritma i dinamika nije nedostajalo u drugom poluvremenu koje je Ajax otvorio s dva uzastopna kornera, ali se isto nije moglo reći i za prilike. S vremenom je, međutim, Chelsea sve više dobivao na samopouzdanju. U 73. minuti Michi Batshuayi zapucao je zicer (preko gola) s desetak metara nakon što je u bloku prije toga završio pokušaj Christiana Pulisica.

Obojicu je malo prije toga u igru ubacio Lampard, prvog umjesto Tammyja Abrahama, drugog umjesto Williana. U 86. minuti upravo su mu njih dvojica donijela pobjedu — Pulisic je ostavljen na širokom prostoru na lijevom krilu i povratnom je loptom pronašao Batshuayija koji je ovog puta pogodio gredu — s prave strane, doduše, i lopta je završila u golu. Prema pokazanom, zaslužena tri boda. Chelsea se jako dobro branio, u posjedu igrao pametno (baš kao i protiv presinga) i na kraju iskoristio jednu pravu priliku.

U drugoj utakmici koja se igrala u ranijem terminu, u skupini G, RB Leipzig pobijedio je Zenit s 2-1.