Dvije si je zime na semaforu čekao ime: Boufal zabio za Southampton nakon 760 dana

Southampton - Tottenham 1-1

José Mourinho ponovno mora na popravni u FA kupu.

Southampton je ovog popodneva na stadionu St. Mary’s uspio izvući remi u četvrtom kolu FA kupa protiv Tottenhama, koji će, tako, opet morati igrati ponovljenu utakmicu u navedenom natjecanju nakon što je, početkom siječnja, također odigrao 1-1 i to s Middlesbroughom.

Obje momčadi imale su svoje šanse. Giovanni Lo Celso zabio je pogodak u 28. minuti utakmice, no poništen je nakon što je VAR utvrdio da je Heung-min Son skrenuo loptu u mrežu i pritom bio u zaleđu. Danny Ings izvrsno je, nakon prekida, u 35. minuti primio loptu na prsa i uputio je prema Tottenhamovom nečuvanom golu, no mladi Japhet Tanganga dotrčao je do crte i uspio spasiti siguran pogodak.

Spursi su poveli u drugom poluvremenu, nakon što je Son realizirao odlično izvedenu gostujuću kontru. Ipak, Sofiane Boufal, koji je 71. minuti zamijenio Kevina Dansoa, tri minute prije kraja susreta naišao je na Ingsovu povratnu loptu u šesnaestercu i zakucao je u gornji desni kut Tottenhamovog gola. Zanimljivo, Marokancu je to bio prvi pogodak za Southampton još od 26. prosinca 2017., kada je na Boxing day također zabio Spursima, a valja napomenuti kako je cijelu prošlu sezonu proveo na posudbi u španjolskoj Celti, pa nije ni mogao zabijati za englesku momčad.

Drčni Saintsi tako odlaze u London na ponovljenu utakmicu i sasvim sigurno se, poznavajući Ralpha Hasenhüttla, neće nimalo lako predati.

Tim gore za Tottenham, koji nastavlja svoju toplo-hladnu formu…