Egipatski Trézéguet podsjetio na francuskog: dvaput zabio Palaceu i ostavio Villu na životu

Ipak, dosta se istaknuo i VAR

Kakvom-takvom životu, preciznije govoreći…

Današnji susret između Aston Ville i Crystal Palacea bio je po mnogočemu kontroverzan.

Londonska momčad znala je kako će odlazak u goste klubu koji je na rubu ispadanja biti izuzetno težak, a njeni igrači tijekom popodneva prošli su kroz doista sve i svašta. Primjerice, Wilfried Zaha probudio se ugledavši ovakve poruke na svom mobilnom telefonu:

Birmingemska policija vrlo je brzo reagirala i obavijestila Palaceovu zvijezdu kako će potražiti autora gnjusnih rasističkih uvreda, a ni na terenu nije osobito dobro krenulo za sastav koji vodi Roy Hodgson. U osmoj minuti utakmice gosti su zaradili korner, u skoku se najvještijim pokazao Mamadou Sakho, ramenom je poslao loptu u mrežu, nije bilo ni govora o ruci, ali VAR je odlučio drukčije. Pogodak je poništen, a gledateljima su, po tko zna koji put ove sezone, iznad glava počeli kružiti upitnici…

Da bi stvar za Palace bila još gora, na samom kraju prvog poluvremena otišao je u minus. Aston Villa zaradila je slobodan udarac, Conor Hourihane je nabacio, a Trézéguet se dobro postavio na drugoj vratnici i pospremio loptu u Guaitin gol. To mu je bio treći ovosezonski pogodak nakon prekida…

Noćna mora za klub sa Selhursta lako se mogla nastaviti odmah na početku drugog poluvremena kada je Jack Grealish pao u šesnaestercu nakon duela s Patrickom van Aanholtom, Martin Atkinson pokazao je na bijelu točku, ali VAR je ponovno reagirao i (opravdano) odlučio kako se ne radi o prekršaju za najstrožu kaznu. Gostujući navijači mogli su obrisati znoj s čela, ali samo nakratko.

Aston Villa bila je puno bolja u nastavku i opravdano je povela 2-0, a strijelac je u 59. minuti ponovno bio Egipćanin Trézéguet koji se nakon zavrzlame u gostujućem kaznenom prostoru pronašao nečuvan i poentirao drugi put danas. Osim toga, točnost dodavanja bila mu je na 80 posto, sedam puta vratio je loptu u posjed svoje ekipe, sva tri njegova udarca otišla su u okvir, a osvojio je i tri starta te imao dva presijecanja.

U narednim minutama ponovno je VAR mogao biti u glavnoj ulozi kada je Scott Dann igrao rukom u svojih 16 metara, ali omnipotentni videosustav u opisanoj situaciji nije vidio ništa sporno.

Bilo kako bilo, momčad koju vodi Dean Smith ugrabila je tri važna boda u borbi za opstanak i ubilježila prvu pobjedu nakon 10 susreta. Ipak, prvoligaško društvo sljedeće sezone sve joj je dalje: Villa je na četiri boda manje od Watforda, a do kraja je očekuju ogledi s Evertonom, Arsenalom i West Hamom.