Engleska je pobijedila Kosovo u suludoj utakmici u kojoj je palo osam golova

Engleska je protiv Kosova slavila s 5-3

Gol nakon trideset sekundi, dva pogotka Jadona Sancha, teniski rezultat, promašeni jedanaesterac Harryja Kanea…

Puno toga postoji za raspakirati u kvalifikacijskoj utakmici skupine A za Euro 2020. između Engleske i Kosova.

Odabranici Garetha Southgatea pobijedili su u Southamptonu s 5-3, iako je u jednom trenutku izgledalo kao da će odjedriti do sigurne pobjede. Nakon što je Kosovo povelo nakon doslovno 30 sekundi, Engleska se sabrala i krenula u desant.

Do kraja poluvremena mreža gostiju bila je puna; Sterling, Kane, Sancho dvaput, autogol Vojvode. Rezultat uoči nastavka bio je 5-1 za domaćina. Englezi bi rekli, business as usual.

Ali nije baš bilo tako. Utakmica se pretvorila u pravi kaos u nastavku, kada su Berisha i Muriqi smanjili na 5-3 do 55. minute.

Englezi su, deset minuta kasnije, imali i set loptu. Međutim, Harry Kane je promašio jedanaesterac i uklopio se u opći kaos na terenu. Dodajmo i to da, do 64. minute, niti jedan igrač Kosova nije zaradio žuti karton. Do kraja utakmice skupili su ih pet. Cirkus.

Na njihovu žalost, do petog pogotka nisu uspjeli doći. Ali utakmicu će, svakako pamtiti.

Engleska je prva s 12 bodova i utakmicom manje, dok je Kosovo ostalo treće s osam.

Spomenimo još da je Portugal uvjerljivo razbio Litvu s 5-1 i četiri komada Cristiana Ronalda, te da je Srbija, teže nego očekivano, slavila u gostima kod Luksemburga. Završilo je 3-1.