Engleskinje, Brazilke i Talijanke otvorile su Svjetsko prvenstvo pobjedama. Pao je i hat-trick

Odigrane su sve utakmice trećeg dana Svjetskog prvenstva

Odigrane su sve utakmice trećeg dana ženskog Svjetskog prvenstva u Francuskoj.

Engleskinje su se namučile da bi došle do tri boda protiv Škotske (2-1) u prvoj utakmici iz skupine D. Igračice Phila Nevilla u vodstvo su došle u 14. minuti nakon što je kazneni udarac u gol pretvorila Nikita Parris. Na 2-0 u 40. minuti povisila je Ellen White. U 79. minuti Claire Emslie smanjila je na 2-1 i odvela utakmicu u nervoznu završnicu u kojoj su Engleskinje uspjele sačuvati sva tri boda.

Ipak, priča dana je brazilska napadačica Cristiane Rozeira koja je Jamajčankama spakirala tri komada u svega nešto više od sat vremena igre. Bila su to jedina tri gola na utakmici, završilo je 3-0, a moglo je i puno više.

U drugoj utakmici iz skupine C odigrane u najranijem terminu Talijanke su pobijedile Australke 2-1.