Europski san živi: Jamie Vardy je u najbolje vrijeme prekinuo sušu i doveo Leicester do slavlja

S 3-0 svladan je West Bromwich Albion

Rasteglo se, zbog FA kupa, ovo 32. kolo Premier lige na čak sedam dana, u kojima je Superliga nastala i nestala. Zaključili su to kolo sinoć Leicester te West Bromwich Albion, a, prema očekivanju, domaći su premoćno slavili,bilo je 3-0.

Leicester je u ovaj susret ušao s nizom od dva uzastopna ligaška poraza, no slavlje u polufinalu Kupa vratilo je tu momčad na pobjedničke staze. S druge strane, WBA je imao dvije pobjede u nizu, i to obje s tri gola razlike, te s kakvom-takvom, ali svejedno postojanom šansom za opstanak.

Dobro se držala momčad koju vodi Sam Allardyce, no u desetak minuta sredinom prvog poluvremena sve je izgubila. Točnije, bio je to period od 13 minuta, a otvorio ga je Jamie Vardy, svojim prvim golom još od sredine veljače.

Prekinuo je tako niz od 12 utakmica u svim natjecanjima bez postignutog pogotka, takva suša mu se već gotovo pet godina nije dogodila.

Samo tri minute kasnije, već je bilo 2-0, a opet je prekinut jedan sušni golgeterski period. No, ovaj je još i duži, seže u prosinac 2019. godine, kada je posljednji put mrežu zatresao Jonny Evans. I ne samo to, zabio je sinoć gol protiv svoje bivše momčadi, dres Baggiesa nosio je pune tri sezone prije dolaska u Leicester.

Period iz noćne more za WBA završio je Kelechi Iheanacho, igrač koji je i više nego dobro zamijenio i nadomjestio izostanak Vardyjevih golova. Zabio je za konačnih 3-0, a bio je to njegov 11 gol u posljednjih osam utakmica u svim natjecanjima.

Koliko je Nigerijac dobar u ovoj, 2021. godini govori i podatak da je ovo bio njegov 13. gol u tom periodu, jedino je Harry Kane (15) bio ubojitiji otkako smo ušli u novu godinu. Ponovno je pružio odličnu predstavu, imao i osam udaraca prema golu te osvojio sedam duela.

Ovo je važna pobjeda za Leicester u borbi za treće mjesto i plasman u Ligu prvaka, a njihov trenutni zbroj od 59 bodova iz 32 utakmice treći je najbolji učinak u klupskoj povijesti do tog kola.

Sada Lisice pred petoplasiranim West Hamom imaju četiri boda prednosti, dok je WBA korak bliže Championshipu, do zone spasa nedostaje mu čak devet bodova.

Velik je to zaostatak za posljednjih šest kola…