Everton je gubio 2-0 od Palacea pa preokrenuo i spasio se ispadanja iz Premier lige

Toffeesi su pobijedili 3-2 u nevjerojatnoj utakmici

Kako je izgledalo poslije prvog poluvremena domaće utakmice s Crystal Palaceom, činilo se da će Frank Lampard i Everton biti iznimno blizu ispadanju iz Premier lige prije zadnjeg kola koje je na rasporedu ovaj vikend.

Međutim, stvari su se okrenule i klub je sada siguran: Everton je kod kuće pobijedio 3-2.

Palace je poslije prvog dijela današnjeg ogleda na Goodisonu vodio 2-0 protiv Evertona čiji je glavni konkurent u borbi za ostanak, Burnley, imao prednost kod Aston Ville. Momčad Patricka Vieire povela je u 21. minuti pogotkom Jeana-Philippea Matete, a Jordan Ayew spretno je udvostručio gostujuću prednost u 36. poslije komične reakcije domaće obrane. S druge strane, u Birminghamu, Claretsi su poveli protiv Ville u sudačkoj nadoknadi prvog dijela golom Ashleyja Barnesa iz kaznenog udarca.

Da je tako ostalo, Everton bi brojao 36 bodova na 17. mjestu, a Burnley bi bio na jednom mjestu iznad s 37. Toffeesi bi tako imali samo jedan bod prednosti u odnosu na 18. Leeds koji u zadnjem kolu igra u gostima protiv Brentforda, a Lampardove momke čeka gostovanje kod Arsenala koji mora pobijediti.

Ipak, u nastavku se sve preokrenulo na stranu liverpulskog kluba. Everton je u 54. minuti smanjio zaostatak kada je Michael Keane zabio nakon prekida, a Richarlison je u 75. spretno pogodio za izjednačenje. Konačnih 3-2 postavio je Dominic Calvert-Lewin u 85. glavom na ubačaj Demaraija Graya. Burnley je na kraju primio gol u susretu s Aston Villom (1-1), ali taj je rezultat nebitan za Toffeese pošto su pobijedili.

Dakle, sada imaju četiri boda prednosti u odnosu na Leeds i definitivno ne mogu ispasti iz lige, a potonji će morati trijumfirati ili remizirati protiv Brentforda i nadati se kako će Burnley doma izgubiti od Newcastlea.

Ne piše se dobro Leedsu, a Everton napokon može odahnuti i što prije zaboraviti ovu sezonu.