Fantastična Zrinka Ljutić ostvarila najbolji rezultat karijere

Hrvatska skijašica uzela je drugo mjesto slaloma u Jasni

Nakon ostvarenog rezultata karijere u veleslalomu, Zrinka Ljutić imala je fenomenalnu prvu vožnju današnjeg slaloma u Jasni. Mlada Hrvatica sjajno je parirala najboljim svjetskim skijašicama pa je tako drugu vožnju dočekala na prekrasnom drugom mjestu sa samo 50 stotinki zaostatka za vodećom Mikaelom Shiffrin.

Da stvar bude još bolja, imala je popriličnu prednost u odnosu na trećeplasiranu Mélanie Meillard, a svi smo se nadali da će druga vožnja proći bez većih problema i kako će Ljutić zauzeti mjesto na postolju prvi put nakon gotovo godinu dana i trećeg mjesta koje je osvojila u Špindlerůvu Mlýnu.

To se i dogodilo, a uslijedio je i najbolji rezultat karijere uopće — drugo mjesto.

Ana Swenn Larsson držala je prvo mjesto ukupnim vremenom 1:49.02 u trenucima kada je Ljutić izašla na stazu, najviše zbog toga jer glavne konkurentice Sara Hector i Meillard nisu uspjele ponoviti svoje nastupe iz prve vožnje. Hrvatica je u prvom sektoru izgubila tek jednu stotinku prednosti i odradila ga vrlo precizno; srednji dio bio je nešto sporiji, ali poprilično fino izveden i na kraju je u cilj ušla u zelenom s 0.67.

Četvrto vrijeme druge vožnje osiguralo joj je najmanje srebro i tako donijelo najbolji rezultat karijere. Čekao se još nastup Shiffrin; glasovita Amerikanka do prvog je prolaza izgubila 16 stotinki, onda još izgubila malo prednosti, ali vodstvo joj se na kraju nije potpuno istopilo i bila je brža za 14 stotinki. Treće mjesto na podiju ide Šveđanki Swenn Larsson.

Shiffrin je upisala svoju 98. pobjedu u Svjetskom kupu, ali ono što je Zrinka danas učinila pamtit ćemo još neko vrijeme. Podsjetimo, Leona Popović ove sezone već ima jedno drugo mjesto (u Leviju), a sada joj se pridružila i 19-godišnjakinja.