Faraoni mumificirali Kauboje: Egipat je deklasirao užasnu Hrvatsku na otvaranju SP-a

Horvatovi momci izgubili su 31-22

Hrvatska rukometna reprezentacija večeras je krenula u svoju prvu utakmicu na aktualnom Svjetskom prvenstvu. U Jönköpingu je igrala ključnu utakmicu s Egiptom, najboljom afričkom reprezentacijom i najvećim konkurentom Kauboja u skupini u kojoj se još nalaze i Maroko te SAD.

Izabranici Hrvoja Horvata znali su da im je današnji dvoboj najvažniji u prvoj grupnoj fazi; iako tri reprezentacije prolaze dalje, cilj je prenijeti što više bodova u drugi dio natjecanja. Kauboji su se nadali trijumfu, ali nisu ga dobili: Egipat je rastavio Hrvate rezultatom 31-22.

Hrvatska je loše ušla u utakmicu, a odnos snaga vrlo je rano uspostavljen. Egipat se isticao brzim i efikasnim napadima, gotovo je svaki završavao pogotkom, a Hrvatska je bila iznimno propusna u obrani i nedorečena prema naprijed.

Egipćani su, tako, u 14. minuti otišli na zabrinjavajućih plus četiri preko Omara El-Wakila, a uslijedila je izgubljena hrvatska lopta u napadu i laganih pet razlike iz kontre koju je realizirao Mohamed Sanad.

Pet minuta poslije Egipat je otišao i na najvećih plus šest pogotkom Alija Mohameda, a Horvat je morao zvati minutu predaha. Hrvatska se potom malo konsolidirala u napadu, ali u obrani je ostala propusna i na poluvrijeme otišla s četiri gola minusa (16-12).

Kada je Marin Šipić na otvaranju drugog poluvremena smanjio na plus tri, činilo se kao da bi se Hrvatska mogla vratiti, ali to je bila samo lažna nada. Egipat se u 38. minuti opet odvojio na šest razlike preko Yahye Elderre, a Kauboji su ostali bez revolvera, konja i mamuza.

Horvatovi momci upali su u potpunu provaliju koju su Egipćani samo produbili; El-Wakil je prvo pogodio za plus sedam, a Mohamed Mahmoud u 43. je pogodio za 23-15 s krila. Afričkoj reprezentaciji ulazilo je apsolutno sve što bi uputila prema hrvatskom golu, a u takvoj situaciji morali su samo održavati ogromnu prednost koju su akumulirali. Kauboji su bili previše pasivni u napadu, akcije nisu bile smislene, a sve se svodilo na improvizaciju pojedinaca.

Mahmoud je bio najbolji strijelac pobjedničke ekipe s sedam pogodaka i realizacijom od 100 posto. Hrvatsku je s pet golova predvodio Marin Šipić, a po četiri pogotka utrpali su Igor Karačić, Ivan Martinović i Filip Glavaš.

Egipat je, tako, došao do rutinske pobjede. Hrvatsku za dva dana čeka utakmica protiv SAD-a koji je danas pobijedio Maroko, a dvoboj s drugom afričkom ekipom slijedi u utorak. Ne treba ni napominjati da Horvatovi dečki u tim susretima nemaju pravo na pogrešku.