Francuska ide u finale Eura, a za sve je zaslužan ovaj nevjerojatan pogodak

Francuzi su na poluvremenu vodili šest razlike, ali Švedska je izborila produžetak (34-30)

Potpuno suludu utakmicu mogli smo vidjeti u prvom polufinalu rukometnog Eura. Francuska je tek nakon produžetka svladala Švedsku s 34-30 i ide po zlato, ali imala je vodstvo od šest golova i skoro je na kraju sve prosula.

Nezaustavljivi su bili Francuzi u prvom dijelu, na osam minuta su Švedsku ostavili bez gola i serijom 7-0 pretvorili zaostatak od jednog gola u vodstvo plus šest. Toliko su imali i na poluvremenu sa 17-11, ali onda je uslijedio ludi preokret.

Švedska je silovito otvorila nastavak, u devet minuta drugog dijela napravila je 7-1 i došla do poravnanja. Igralo se i nakon toga u serijama, ali Felix Claar s dva je vezana gola donio Šveđanima prvo vodstvo na ulasku u zadnjih 10 minuta.

Ono je ubrzo i povećano na plus dva nakon što je Hampus Wanne zabio za 25-23, a činilo se da je sve izgubljeno za Francusku kad je na samo minutu i 12 sekundi do kraja Jim Gottfridsson zabio za 27-25. No, Yanis Lenne zabio je za minus jedan, a Švedska nije iskoristila napad jer je Gottfirdsson ušao u korake.

Dobili su zato Francuzi još jednu priliku, a s istekom vremena dosuđen je faul. Loptu je zato uzeo Elohim Prandi i s 10 metara zabio je preko živog zida sulud pogodak koji bi mogao ući u legendu.

S 27-27 zato se ušlo u dodatnih 10 minuta, a tamo je Francuska pokazala klasu. Dylan Nahi otvorio je s tri vezana gola, Švedska se više nije ni približila i na kraju Francuzi s 34-30 idu u finale.

Hugo Descat vodio je pobjednike s osam golova, šest je dodao Dika Mem, a pet Nedim Remili. Claar je kod Šveđana zabio devet komada, a dvojica po pet.