Pravilnik upotrebi kolačića

Gini Wijnaldum – čovjek iz sjene koji je Liverpool odveo u finale

Nizozemac je pokazao zašto ga je Klopp odabrao kao tajno oružje

Gigi Wijnaldum nije bio oduševljen kada je čuo da ga je Jürgen Klopp ostavio na klupi. “Priznajem, bio sam jako utučen, bio sam tužan i razočaran jer nisam od prve minute zaigrao protiv Barcelone. Klopp mi je rekao da ću biti njegovo tajno oružje, a sada će svi zapamtiti kako sam igrao”, rekao je Nizozemac nakon utakmice. I zaista, svi će zapamtiti.

Andrew Robertson nije mogao nastaviti, nakon dobivenog udarca u sudaru s Luisom Suarezom. Na početku drugog poluvremena, James Milner se povukao na poziciju lijevog beka, a Wijnaldum je dobio svoju priliku. Unutar deset minuta, nizozemski reprezentativac je utakmicu koju je Barcelona taman počela kontrolirati okrenuo naopačke.

Samo osam minuta nakon što je ušao, postigao je drugi Liverpoolov pogodak, nakon što je pospremio povratnu lopta Trenta Alexander-Arnolda koja se odbila od Ivana Rakitića. Dvije minute kasnije, Barcelona je bila na koljenima: lopta je ovoga puta došla s lijeve strane i bila je visoka, a Nizozemac je glavom savladao Marc-Andrea Ter Stegena. Deset minuta, dva pogotka i Anfield je eksplodirao.

Liverpoolovu noć iz bajke zaokružio je Divock Origi, još jedan junak iz sjene, koji je postavio konačnih 4-0 nakon sjajnog dodavanja iz kornera Alexander-Arnolda, ali Wijnaldum će biti zapamćen kao čovjek koji je promijenio dinamiku susreta i pokrenuo Liverpoolov preokret. U 50 minuta koliko je proveo na terenu, osim što je postigao dva pogotka, napravio je dva uspješna driblinga, sudjelovao u Liverpoolovom presingu, dobio je jedan duel i triput ponovo osvojio loptu. Protiv njegovog spoja tehničke profinjenosti i energije, Barcelonini igrači nisu imali lijeka.

Uostalom, kao što je i Klopp rekao, bio je Liverpoolovo tajno oružje.