Gol u 16. sekundi, Bočkajev slobodnjak, poraz Gorice — Osijek i Belupo idu u polufinale Kupa

Dinamo i Rijeka igraju tek 5. veljače iduće godine

Poznata su tri od četiri polufinalista hrvatskog Kupa. Nakon Lokomotive, do polufinala su stigli i Osijek i Slaven Belupo.

Osijek i Inter odigrali su u Zaprešiću zanimljivu utakmicu (0-2) koja je otvorena golom u 16. sekundi (!) utakmice. Osijek je krenuo s centra, uslijedila je pogreška Ivana Tatomirovića i zatim asistencija Antonija Mancea za Marka Marića koji je iz situacije jedan-na-jedan loptu pospremio u mrežu. Drugo poluvrijeme bilo je mjestimično ispunjeno s prilikama na obje strane, ali na gol se čekalo do 79. minute, odnosno do onog trenutka kada je Petar Bočkaj izveo slobodnjak s dvadesetak metara, prebacio živi zid i pogodio za 2-0.

Petar Bočkaj kakav je nekad bio.

U drugoj današnjoj utakmici Slaven Belupo pobijedio je u gostima Goricu 2-1 golovima Bože Mikulića u 11. i Ivana Krstanovića u 75. minuti. Gol za Goricu u 53. minuti postigao je Cherif Ndiaye.

Dakle, čeka se još na Dinamo ili Rijeku. Zbog Dinamovih obaveza u Ligi prvaka ta je utakmica pak prebačena ne 5. veljače iduće godine.